Shaq Sixers Yıldızlarına Ateş Püskürdü

70
Shaq Sixers Yıldızlarına Ateş Püskürdü
NBA Playoffs

Shaq O’Neal, dün gece serinin 5. maçında Toronto Raptors’a 125-89 yenilerek seride 3-2 geriye düşen Sixers yıldızlarına adeta ateş püskürdü.

Shaq TNT’de yorumculuk yaptığı programda; “Sixers serinin altıncı maçını kazanamaz. Raptors artık seriyi bitirdi. Sixers’ın yıldızları sahada istediklerini yapamıyorlar. Yeterince hırslı ve istekli değiller” dedi.

Öte yandan Shaq, Joel Embiid’in hasta hasta oynamasıyla ilgili olarak; “Süper starların hastayken harika maçlar oynadığını gördüm. Embiid belki hastaydı, belki değildi. Ancak şu an hasta olma zamanı değil. Yılın bu zamanı, sahaya çıkıp şöhretinize yakışır oynamalısınız” ifadelerini kullandı.

5. Maçta Sixers All-Star’ları: joel Embiid: 13 sayı 8 top kaybı, Ben Simmons: 7 sayı 4 top kaybı, Tobias Harris: 15 sayı ve Jimmy Butler 22 sayı ile oynadı. Sixers, takım olarak ilk yarıda sadece bir üçlük isabeti bulabildi. (1/10)

Sixers koçunun yaptığı açıklamaya göre Embiid, üst solunum yolları enfeksiyonu nedeniyle zorluk yaşıyor. Toronto Raptors ile oynanan serinin son iki maçında rahatsızlığı nedeniyle etkili olamayan Joel Embiid, iki maçta toplam 24 sayı üretebildi ve takımının kaybettiği her iki maçta toplam 10 top kaybı yaptı.

Sixers cephesinde Jimmy Butler istikrarlı olarak ayakta kalan tek isim gibi gözüküyor. Butler seride şu ana kadar 22,8 sayı ortalama tutturdu ve %46,3 ile saha içi, %32,0 ile de üç sayılık isabet oranları yakalamayı başardı.

Sonucu merakla beklenen seride Toronto Raptors, bir galibiyet daha alması hâlinde konferans finaline yükselen taraf olacak.

Etiketleri Tıklayıp İlgili Yazılara Ulaşabilirsiniz.

Sitemizdeki En Popüler Etiketler

Fenerbahçe Beko - Anadolu Efes - LeBron James - Lakers - Warriors

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.