Kyrie Irving İsyan Etti

1171
Kyrie Irving İsyan Etti
Kyrie Irving İsyan Etti

Boston Celtics’in 2019 NBA playoff’unda elenmenin eşiğine gelmesi sonrası ortalık karışmaya başladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Boston Celtics‘in evinde oynadığı iki maçı kaybederek, Milwaukee Bucks karşısında 3-1 geriye düşmesi sonrası eleştiriler takımın yıldızı Kyrie Irving’e yöneldi.

Kyire, insanların beklentilerinin farkında olduğunu ve en iyi oyununu sahaya yansıtmak için elinden geleceğini söylemesinin ardından çıktığı maçta yine kötü oynaması bardağı taşıran son damla oldu.

Serinin dördüncü maçında Bucks, Boston’ın evinde 113-101 kazanırken Kyrie, saha içinde 7/22 isabetle oynadı. Oldukça sinirli olduğu gözlenen Kyrie, maçın bitimini beklemeden soyunma odasına gitmişti.

Çok şut kullanıp isabet bulamadığı için eleştirilen Kyrie Irving’in serideki saha içi isabet oranı %30.6’ya kadar düştü. Yıldız oyuncu konu ile ilgili olarak basına verdiği demeçte; “Kaçsa kaç, kimin umurunda? Ben bir basketbolcuyum. Doğru şekilde hazırlanacağım. Beşinci maçta benden beklenenler en üst seviyede olacak. 22 şut atmışım, ne olmuş? 30 atmam gerekirdi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ESPN yorumcusu Jalen Rose, Kyrie’nin takımda istenmediğini ve sezon sonu ayrılacağını iddia etti. Rose; “Celtics onun gelişiyle bir tercih yapmak zorundaydı. O gelmeden önce topun dolaşmasına ve oyuncu hareketliliğine göre şut seçen bir tempoya ve alana dayalı bir takımdılar. Kyrie ise topu elinde tutan, teke tek hücumları seven tipte bir oyuncu. Eskiden Al Horford’ın, takımın pivotunun en çok asist yapan oyuncu olduğu bir takımdılar. Böyle bir tarzları vardı.

Artık Irving’in şampiyonluğa oynayan bir takımın en iyi oyuncusu olamayacağı görüldü. Boston dönemi bitecek. Takım arkadaşları bavullarını toplamasına yardımcı olurlar. Gitmesini sabırsızlıkla bekliyorlar” yorumunda bulundu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here