Shai vs Ant: NBA’in Geleceği

Shai vs Ant: NBA'in Geleceği
Shai vs Ant: NBA'in Geleceği

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan olaylarından biri Minnesota Timberwolves ve Oklohoma City Thunder arasında oynanan karşılaşma sonrasında Anthony Edwards’ın, Shai Gilgeous-Alexander hakkında söylediği: “Shai’in aldığı düdüklerle onu durdurmak zor… Oyunun hiçbir anında ona dokunamıyorsunuz…” sözlerinden sonra Gilgeous-Alexander da Instagram’da paylaşımında imalı bir gönderme yaptı: “They talk about me for my post game, not my postgame.” lafıyla maç sonu açıklamalarındansa saha içi oyunuyla gündeme geldiğini vurgulayarak tartışmayı iyice ateşledi.

Shai ve Anthony Edwards

NBA’in geleceği için umut vadeden bu iki genç yıldız, daha şimdiden ligde adlarından söz ettirmiş durumdalar. Anthony Edwards bu sezon 25.5 sayı, 5.4 ribaunt ve 5.2 asist ortalamalarıyla oynarken, Shai Gilgeous-Alexander da 31.1 sayı, 5.6 ribaunt ve 6.4 asist ortalamalarıyla, MVP adayları arasında gösteriliyor. İki oyuncunun da bu sezon yüksek ihtimalle 2. defa NBA All-Star olması bekleniyor ve buna ek olarak Shai geçen sezon NBA’de yılın takımına da seçilmişti.

Birbirlerine karşı gösterdikleri performanslarda ise Shai bu sene 2-1 üstünlük kursa da “Ant-man” genel olarak 6-5 önde bulunuyor. İkilinin geçen yaz karşı karşıya geldiği FIBA Basketbol Dünya Kupası üçüncülük maçında ise Shai önderliğindeki Kanada, Edwards’lı ABD’yi mağlup ederek bronz madalyayı evine götürmüştü.

Şu an Batı konferansında Shai’li Oklahoma City Thunder 1. sırada bulunurken, Edwards’lı Minnesota da 2. sırada bulunmakta; yani kesin olmasa da bu yeni rekabetin bir sonraki düellosunu NBA Playofflarında, hatta konferans finallerinde bile izleyebiliriz. Sezon sonuna kadar ne olur bilemeyiz ama öyle gözüküyor ki, bu iki genç süper yıldız NBA’in bugününe ve yarınına damga vurmaya hazır duruyor.

Eren Koçan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz