NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncular

109787
NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncular
NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncular

NBA’de kariyerleri boyunca en çok sayı atan oyuncular sıralaması değişiyor ama biz de sık sık güncellemeye çalışıyoruz. NBA tarihinin en çok sayı atan oyuncuları listesini 19 Temmuz 2019 itibarıyla güncelledik; sezon içinde sıralamada değişiklik olursa tekrar düzenleyeceğiz. Sizin için bazı oyuncuları da listenin altına ekledik.

Daha önce NBA’de 1 Maçta En Çok Sayı Atan Oyuncular listesini hazırlamıştık, bu kez tüm zamanlarda en çok sayı atan oyuncular listesine bakalım.

NBA Tarihinin En Çok Sayı Atan Oyuncuları

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Listenin 1 numarasında Kareem Abdul-Jabbar var; Kareem 1560 maçta 38.387 sayı atarak kırılması çok zor bir NBA rekoruna sahip. Onu 1476 maçta 36.928 sayı ile postacı lakaplı Karl Malone takip ediyor. 3. sırada ise Michael Jordan’ı geçen Kobe Bryant var. Kobe 1346 maçta 33.643 sayı ile ilk üçte yer aldı ve 1072 maçta  32.292 sayı atan Michael Jordan‘ı 4. sıraya itti.  Daha sonra LeBron James de Michael Jordan’ı geçti ve 4. sıraya yerleşti.

Basketbol hayatına devam eden NBA oyuncularını BÜYÜK harfle yazdık ve MAVİ renge boyadık.

NBA’de Tüm Zamanların En Çok Sayı Atan Oyuncuları

NBA kariyeri boyunca en çok sayı atan oyuncuların ilk 25 kişilik listesini görebilirsiniz.

25 kişilik bu listede bulunan Dirk Nowitzki, geçtiğimiz sezon kariyerini sonlandırdığını açıkladı ve şu an itibarıyla NBA’de tüm zamanların en çok sayı atan 6. oyuncusu olarak emekli oldu.

LeBron James, listenin en üst sıralarını zorlayacak gibi görünüyor. 29.000 yaşı barajına ulaşan en genç oyuncu konumunda olan LeBron James’in birkaç sene daha oynayacağını düşünürsek kariyerinin sonunda listenin üst sıralarında yer alacağını söyleyebiliriz.

İlk 50 listesinde ise geçtiğimiz sene basketbolu bırakan Dwyane Wade ile beraber 3 aktif oyuncu bulunuyor: Kevin Durant, Pau Gasol ve Joe Johnson.

Bu oyunculardan Kevin Durant 27 sayı ortalaması ile listenin üst sıralarına çıkacak gibi görünüyor.

Sayı Ortalaması Yüksek Genç Oyuncular

Bir de listede yer almayan ama nba rekorlarını kırarak listeye girmesi çok muhtemel genç oyuncular var; onların listesini de aşağıda görebilirsiniz. Burada Rusell Westbrook, James Harden, Stephen Curry, Damian Lillard, Kyrie Irving, Anthony Davis, Karl-Anthony Town ve Joel Embiid gibi 22 sayı ortalamasını geçmiş oyuncular diğerlerinin biraz daha önünde görünüyor.

Listeyi daha iyi değerlendirebilmeniz için 10.000 sayı barajını geçenler ile henüz geçemeyenleri de ayırdık. Tüm oyuncuları yazmamız mümkün değildi o yüzden NBA All-Star olan veya daha popüler olan oyuncuları almaya çalıştık. Yine de eklenmesini istediğiniz oyuncular varsa yoruma yazın, bir dahaki güncellemede o oyunculardan birkaçını da ekleyelim.

Bakalım sezon sezonunda hangi oyuncular yükselişte olacak.

Siz de yorumlarınızı ve tahminlerinizi aşağıda yazabilirsiniz. Tabloyu tek tek kendimiz yazarak oluşturduk; eğer bir yanlışlık görürseniz lütfen belirtiniz, düzeltelim.

Turgay Doğan

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here