Fenerbahçe Beko’Da İşler Yolunda

Fenerbahçe Beko'da İşler Yolunda

Bu sezon Itoudis ile yeni bir maceraya başlayan Fenerbahçe Beko’da işler yolunda gidiyor. Bu sezon birçok insanın beklentilerinin üstünde bir performans sergileyen Fenerbahçe Beko’yu birde biz inceleyelim.

Koç Itoudis, Eurobasket sebebiyle sezon öncesi oyuncuları ile çok az süre antrenman yaparak sezona giriş yaptı. Birçok insan zamana ihtiyaçları var gibi düşünürken Fenerbahçe Beko’ya bu kısa sürenin yettiğini Koç Itoudis kanıtladı. Oyuncular Itoudis’in sistemine uyum sağlamakta zorlandığı pek söylenemez. Fenerbahçe Beko oyun kurucularından uzunlarına kadar bir uyum içinde oynayarak Türkiye liginde ve EuroLeague’de lider konumunda. 

Takımın saha içi yöneticisi konumunda bulunan Nick Calathes şimdiye kadar çok iyi bir iş çıkardı. Benim görüşüm Calathes’in oyun zekasını, yaptığı asistleri ve takımın saha içinde yönetimini başarı ile yapmasını tartışmaya bile gerek yok. Ama bu sene Calathes şut performansını çok geliştirdi ve Fenerbahçe Beko’ya ilaç gibi geldi. Nerede olursa olsun korkmadan o şutu atıyor ve kritik anlarda o şutu sokmayı başarıyor. 

Bu sezon Fenerbahçe Beko ile şampiyonluk isteyen bir diğer yıldızda Marko Guduric. Takımın en eskisi olan Guduric, takıma liderlik yapma işini şimdilik çok iyi başarıyor. Takımı ondan ne zaman yardım isterse Marko Guduric orada ve bu sene o şampiyonluğu Fenerbahçe Beko’ya getirmek istiyor gibi!

Takım bu kadar iyi giderken mutlaka sürpriz bir isim çıkar. O isim Nigel Hayes-Davis oldu. Bu kötü anlamda bir sürpriz değil. Geçtiğimizi sezon Barcelona ile ortalama bir sezon geçiren Nigel Hayes, birçok Fenerbahçe taraftarını sezon öncesi korkuttu. Ama Nigel Hayes bu korkuya gerek olmadığını Fenerbahçe Beko taraftarına ve basketbol severlere gösterdi. Şu an takımın yıldızı konumunda buluna Nigel Hayes, son haftalarda maçın MVP’si ödülünü almadan gitmiyor. 

Fenerbahçe Beko 9/10 ile EuroLeagu’de lider konumunda. Basketbol Süper Liginde ise namağlup bir şekilde lider. Bakalım koç Itoudis ve öğrencileri bu performansı sezon sonuna kadar sürdürebilecek mi?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz