Panathinaikos-Olympiacos Rekabetinde Ergin Ataman Etkisi

Ergin Ataman, kendi için belirlediği yeni hedefte bir Yunan takımı ile Euroleague Final Four yapabilecek mi?

476
Panathinaikos-Olympiacos Rekabetinde Ergin Ataman Etkisi

Yunan basketbolunun lokomotifi olan iki kulübun rekabeti, bu sene ilk defa bir Türk antrenörün Panathinaikos’ta görev başında olması ile değişik bir boyut kazanacak. Kadroları ne kadar güçlü veya güçsüz olsun, her zaman rekabet edebilen bu 2 ekibin bu sene artıları olduğu kadar eksileri de var.

Panathinaikos, keskin tavırları ve açıklamaları ile dikkat çeken bir kulüp başkanının yanına, her daim iddialı ve zor bir karakter olan yeni bir Türk koç ve bir Olympiacos efsanesi Sloukas’ı transfer ederek rekabete başka bir boyut kattı. Yenilenmiş Panathinaikos ve son iki yılın Euroleague Final Four takımı Olympiacos arasındaki maçları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Panathinaikos mu Olympiacos mu?

Sezonun ilk maçları iki takımın performansı açısından belirleyici olmayacaktır. Nihayetinde Olympiacos daha hazır bir takım. Diğer tarafta birçok yeni transfer, yeni bir koç ve felsefe ile Panathinaikos sezon içinde maçlar geride kaldıkça grafiğini yükselterek ilerleyecektir. Panathinaikos’ta Hernangomez’in performansının X faktör olacağını düşünüyorum. Olympiacos’ta ise bu sene en büyük soru işareti Vezenkov’un yerini kimin ve nasıl dolduracağı… Taktisyen olarak daha ağır basan Ergin Ataman’ın kadrodan alacağı verim Yunan ligini kimin kazanacağını belirleyecek çünkü Ataman, Bartzokas’a göre oyunun kaderini daha çok değiştirebilecek bir koç.

Bakalım Yunanistan liginde kim kime deplasmanda üstünlük sağlayabilecek… Deplasman üstünlüğü özellikle çok ilgi çekici çünkü bu derbi, Türkiye’deki derbilerden daha da sorunlu ve ateşli bir geçmişe sahip. Birbirlerine hiç tahammülleri yok!

Pana için diğer bir soru ise şu: Ergin Ataman, kendi için belirlediği yeni hedefte bir Yunan takımı ile Euroleague Final Four yapabilecek mi?

Ne olursa olsun, çok çekişmeli ve enteresan bir sezon bizi bekliyor olacak. Herkese iyi seyirler…

2 takımın birbiriyle ve temsilcilerimiz ile Turkish Airlines Euroleague’de oynayacağı maçlar:

  • 6 Ekim 2023 Panathinaikos – Olympiacos
  • 17 Ekim 2023 Fenerbahçe Beko – Panathinaikos
  • 26 Ekim 2023 Olympiacos – Anadolu Efes
  • 2 Kasım 2023 Fenerbahçe Beko – Olympiacos
  • 5 Aralık 2023 Anadolu Efes – Panathinaikos
  • 9 Ocak 2024 Panathinaikos – Anadolu Efes
  • 9 Şubat 2024 Panathinaikos – Fenerbahçe Beko
  • 14 Mart 2024 Olympiacos – Panathinaikos
  • 19 Mart 2024 Anadolu Efes – Olympiacos
  • 12 Nisan 2024 Olympiacos – Fenerbahçe Beko
NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz