Basketbol Süper Ligi’nde Sezonun Enleri

300
Basketbol Süper Ligi'nde Sezonun Enleri

Basketbol Süper Ligi’nde bir sezon daha geride kaldı. Ben de sizlere bu sezondaki enleri iyisiyle kötüsüyle kategoriler halinde seçeceğim. Haydi başlayalım…

Sezonun En İyi Takımı: Sezonun en iyi takımı olarak sizlerin de tahmin edeceğiniz üzere “Şampiyon Fenerbahçe Beko’yu” seçiyorum. Favori olarak girmediği sezonda, önce normal sezonda ardından da play-offlarda gösterdiği muhteşem ve en önemlisi “baskın” performansla Fenerbahçe Beko bana göre hem şampiyonluğu hem de bu kategorideki en’e adını yazdırmayı haketti.

Sezonun Hayal Kırıklığı Yaratan Takımı: Bu kategoride 2 adayım var. Biri TOFAŞ, diğeri Türk Telekom… Ama ben TOFAŞ’ı seçiyorum. Çünkü, Bursa temsilcisini play-off’larda görmeye alışmıştık ve bana göre onların bu sezon play-off’ta olmaması hayal kırıklığıydı… Gelecek sezon için kadrolarını sil baştan olmasa da büyük bir kısmını değiştireceklerini düşünüyorum. Ayrıca aynı değişikliği Türk Telekom da yapmalı. Zaten bu değişikliğe başantrenör olarak geçtiğimiz sezon Utah Jazz’da asistan coach olarak görev yapan Erdem Can’ı getirerek başladılar. Umarım 2 takım da gelecek sezonda hedeflerine ulaşır.

Sezonun En İyi Çıkış Yapan Takımı: Sezon başında hiç kimse Gaziantep Basketbol’un play-off çeyrek finaline, saha avantajına sahip olarak gireceğini düşünmemiştir diye tahmin ediyorum. Ama onlar bütün otoriteleri, basketbolseverleri şaşırtarak bunu başardılar. Bu başarıyı play-off çeyrek final serisinde Darüşşafaka’ya elenerek devam ettiremeseler de bence sezon boyunca büyük iş yaptılar.

Sezonun En İyi Antrenörü: Tutku Açık’ı seçiyorum. Çünkü Açık önderliğindeki Gaziantep Basketbol, oluşturduğu doğru kimya ve oyuncu kadrosuyla Basketbol Süper Ligde fark yarattı.

Sezonun En İyi Oyuncusu: Bu kategoride de 2 adayım var. Birini normal sezondaki performansıyla, diğerini de play-off’ta gösterdiği performansından ötürü seçiyorum. Gaziantep Basketbol bu sezonun tatlı sürprizlerinden biri oldu ve bu sürprizin en önemli mimarlarından biri ve normal sezonun da sayı kralı olan Alpha Kaba’yı seçiyorum. Diğer oyuncuyu da şampiyon takımdan seçmenin olacağını düşündüm. Fenerbahçe Beko’nun play-off’ta gösterdiği üstün performansta büyük bir payı olan Jan Vesely’i seçiyorum.

Sezonu En İyi Türk Oyuncusu: Sezonun En İyi Türk Oyuncusu olarak kimi seçeceğim konusunda çok fazla düşünmedim. Çünkü kafamda tek bir oyuncu vardı. Onuralp Bitim’den bahsediyorum… Bu sezon Frutti Extra Bursaspor’da inanılmaz bir performans sergiledi. Takımıyla büyüdüğü bir sezonu geride bıraktı. Özellikle de Allerik Freeman’ın takımdan ayrılmasından sonra daha fazla sorumluluk aldı ve takımının hem ligde hem de Avrupa’da gösterdiği başarıda önemli bir pay sahibi oldu. Aynı zamanda Onuralp’i Sezonun En İyi Çıkış Yapan Oyuncusu olarak da seçiyorum.

Mertcan Tuncer

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz