NBA All-Star’ı Düzeltmenin Yolları

1043
NBA All-Star'ı Düzeltmenin Yolları

Yine hayal kırıklığı olan bir NBA All-star hafta sonunu geride bıraktık… Etkileyici olmayan bir smaç yarışması, kimsenin ilgilenmediği bir Yükselenler Yıldızlar maçı ve savunma yapılmayan, ciddiye alınmayan bir Doğu- Batı maçı. Belki de hafta sonun tek ilgi çekici anı Steph Curry ve Sabrina Ionescu arasındaki üçlük yarışmasıydı.

Peki NBA, All-Star hafta sonunu düzeltmek için neler yapmalı?

NBA All-Star’da 1v1 Turnuvası

Basketbolseverler yıllardan beri dünyanın en iyi oyuncuları birebir oynadığında kimin kazanacağını merak ediyor. LeBron James, Kevin Durant, Kyrie Irving ve Damian Lillard gibi oyuncuların birbirlerini karşı ne yapacağı, insanları heyecanlandırmak için yeter de artar bile.

Doğu ve Batı yerine, Amerika ve Dünya Karması Maçına Çevrilmesi

Şu anda NBA’de Doncic, Jokic, Antetokounmpo, Embiid ve Shai Gilgeous- Alexander gibi bu kadar iyi uluslararası oyuncular varken bu sisteme geçmek, daha denk kadroların oluşmasını ve milli duygularla iki tarafın da kaybetmek istemeyeceği bir maça dönüşmesini sağlayacak ve rekabeti de arttıracaktır.

Smaç Yarışmasına Daha Büyük İsimlerin Katılması

NBA All-star Smaç Yarışması

İki senedir NBA’de bile oynamayan Mac McClung’ın smaç yarışmasını çok rahat bir şekilde kazanmasını izliyoruz. Oysa önceki yıllarda yıldız oyuncuların çok çekişmeli smaç yarışmalarını izledik. NBA’in gerekirse para ödülünü ciddi bir şekilde arttırarak ligdeki süper starları işin içine dahil etmesi gerekiyor.

Trick Shot yarışması

Evet bu daha önce “HORSE” oyunuyla denendi ama bundan daha farklı bir formatta yapılacak bir trick shot yarışması çok daha eğlenceli olacaktır. Çünkü Luka Doncic ve Steph Curry gibi oyuncuların maç öncesi denediği çılgın atışları sürekli görüyoruz ve bunu bir yarışmaya çevirmek oldukça keyifli olacaktır.

NBA, bu tarz değişiklere gider mi kestirmesi güç. Çünkü oyuncular NBA All-Star hafta sonunu biraz da dinlenmek için bir ara olarak görüyor ve kendilerini çok zorlayıp sakatlamak istemiyorlar, ama bir şeylerin değişmesi gerektiği de malum.

EREN KOÇAN

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz