“Schumacher” Yeniden Zirvede: Şampiyon Mick Schumacher

1456
Schumacher Yeniden Zirvede: Şampiyon Mike Schumacher

Formula 1 efsanesi Michael Schumacher’in oğlu Mick Schumacher, Formula 2 serisi 2020 sezonu şampiyonu oldu. Ancak bu başarıya imza atarken sezonunbelki de en kötü performansını sergiledi. Formula 2’de sezonun son yarışı olan Sakhir GP’si Sprint yarışını 18. sırada bitiren Schumacher, en yakın rakibi olan Callum Ilott’ın 10. olması ve puan farkını kapatamamasıyla sezonu şampiyon olarak tamamladı. Pilotlar sıralamasını 215 puan ile zirvede kapatan Schumacher’i, 201 puanla Callum Ilott ve 200 puanla Yuki Tsunoda takip etti.

Şampiyonluk sonrası yaptığı açıklamada sprint yarışı performansından hiç tatmin olmadığını söyleyen Schumacher; ”Bugünkü yarışım iyi olsaydı daha iyi hissederdim, yine de bu yeterliydi” dedi.

Schumacher bunun sıradan bir yarış olduğunu, önemli olanın genel sezon performansı olduğunu sözlerine ekledi.

”İnsanların hatırlayacağı şey bu. Bugünün yarışını unutacaklar ve sadece bu yılın güzel zamanlarını, benim şampiyonluğumu görecekler ve hatırlayacaklar. Ben de öyle yapacağım.”

Schumacher Yeniden Zirvede: Şampiyon Mike Schumacher

Prema Racing takımına olan minnettarlığını da dile getiren Schumacher ”Bu insanlarla çalıştığım için çok mutlu ve minnettarım. Mühendislerden mekanikerlere kadar herkesin benim arkadaşım olduğunu söyleyebilirim. Bu şampiyonluğu onlara borçluyum. O adamlara ”sizi seviyorum” diye haykırmak istiyorum. Onlar bu işin en iyisi” dedi.

2018 yılında da Formula 3 serisini şampiyon olarak tamamlayan Schumacher, başarılarına Formula 2 şampiyonluğunu da eklemiş oldu. Gelecek sezondan itibaren Haas takımı ile Formula 1’de yarışacak olan başarılı pilotun göstereceği performansı heyecanla bekliyor olacağız.

Mert Erdem

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz