Wilbekin Döndü Darüşşafaka Kazandı

237
ULEB Avrupa Kupası
Daçka rakibine şans tanımadı.

7DAYS Eurocup TOP 16 turu E grubunda Darüşşafaka evinde İspanyol ekibi Gran Canaria’yı ağırladı. Mücadeleden 88-70 galip ayrılan temsilcimiz 2. maçında 2. galibiyetini aldı ve grupta ilk sıradaki yerini korudu. Gran Canaria ise 2. maçında ilk mağlubiyetini aldı.

Maça Darüşşafaka hızlı başladı. Bir süredir sakatlığı bulunan Wilbekin’in turnikesi ile skor 2-0 ‘a geldi. Gran Canaria skoru 2-2 yaptıktan sonra savunmadaki konsantre ve Kidd’den gelen 2 üçlük ve serbest atışlar farkı 10’ a çıkardı ve Darüşşafaka ilk 4 dakikaya 12-2 önde girdi. Çeyreğin kalanında hücum silahlarını pota altına doğru yönelten Darüşşafaka JaJuan Johnson ile sayılar buldu. Moladan sonra her ne kadar Darüşşafaka’nın savunma konsantrasyonu bozulsa da hücumlarda üst üste alınan ribaundlar Darüşşafaka’ya ikinci şans sayıları tanıdı ve temsilcimiz ilk çeyreği 24-11 önde kapattı.

İkinci çeyreğe iyi başlayan Gran Canaria oldu. Gal Mekel’in yokluğunda oyun kuruculuğu üstlenen Pauli farkı tek hanelere indirince ikinci çeyreğin ikinci dakikasında Darüşşafaka koçu Blatt molayı aldı. Moladan sonra da Gran Canaria serisi devam etti ve oyunun kontrolünü ele aldı. Pota altındaki başarılı oyunu ile İspanyol temsilcisi farkı 5’e kadar indirdi. Darüşşafaka ise çeyrekteki ilk sayılarını Sant-Ross ile çeyreğin bitimine 5 dakika kala buldu. 14-2 ‘lik bir seri yakalayan Gran Canaria çeyreğin bitimine 3.30 dakika kala farkı 1’e indirdi (26-25) ve Blatt’e bu çeyrekteki 2. molasını kullandırdı. Moladan sonra Seeley’in sayıları Gran Canaria’yı maçta ilk defa öne geçirdi. Temsilcimiz Darüşşafaka ise son 3 dakikada hücumda Wilbekin ile kendine geldi ve kötü geçirdiği çeyreğe rağmen devreyi        40-38 önde kapatmayı başardı.

Soyunma odasından döndükten sonra oyunun iki yönünde de daha iyi bir Darüşşfaka vardı. Wilbekin’in üçlüğü ile çeyreğe başlayan Darüşşafaka, çeyreğin ortalarına doğru içeriye penetreler ve Furkan Aldemir’in pota altındaki basketleri ile sayıları buldu. Savunmada da Gran Canaria’yı top kayıplarına zorlayan temsilcimiz ilk 4 dakikada 11 sayı buldu ve farkı 9 sayıya çıkardı (51-42). Gran Canaria ise bu dakikalarda Pauli ve Seeley ile sayılar bularak oyunda kaldı. Çeyrek sonuna kadar rotasyonlarla parkede kalan Darüşşafaka, benchten gelen Kartal Özmızrak’ın 5 sayısı başta olmak üzere bulduğu ekstra sayılar ile savunmasını birleştirince farkı açtı ve son periyoda 64-51 önde girdi.

Darüşşafaka son 10 dakikaya da çok iyi başladı. Hücumda Wilbekin’in başarılı performansıyla birlikte ilk 3 dakikada fark 20’ye çıktı (72-52). Gran Canaria ise Balvin ve Seeley’in sayıları ile farkı kısa süreliğine indirse de Darüşşafaka hücumdaki performansını düşürmedi ve maçı 88-70 kazandı.

Darüşşafaka’da Wilbekin’in 20 sayı 4 asistlik performansının yanında Sant-Ross’un 10 sayı 10 asistlik double-double’ı galibiyette önemli bir rol oynadı. Gran Canaria’da ise Seeley’in 24 sayı 6 asisti mağlubiyete engel olamadı.

Maçın Özeti:

 

                                                                                             Haktan Bayram

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz