Galatasaray Odeabank Ağır Yaralı

171
ALBA Berlin 95-62 Galatasaray Odeabank
Galatasaray Odeabank Almanya'da kayıp

Galatasaray Odeabank Ağır Yaralı 7DAYS EuroCup TOP 16 aşamasında E Grubunda Galatasaray Odeabank, Almanya’da Alba Berlin’in konuğu oldu. Maç boyunca umut vadeden bir görüntü sergilemeyen Galatasaray Odeabank, Alba Berlin’e 33 sayı farkla 95-62 yenildi. Bu galibiyetle Alba Berlin gruptaki ilk galibiyetini aldı. Galatasaray Odeabank ise ikinci maçında da mağlup ayrılarak grupta çıkma şansını zora soktu.

Ev sahibinde Luka Sikma 25 sayı 7 ribaunt ile oynarken, Marius Grigonis 18 sayı, Joshiko Saibou 13 sayıyla katkı verdi. Galatasaray Odeabank’ta Scotty Hopson 11 sayı, Gökselin Köksal 9 sayı ile maçı tamamladı.

Maça kötü başlayan Galatasaray Odeabank, Alba Berlin’in hızlı hücumlarına karşılık veremeyince skor ilk 3 dakika sonunda 11-3 ev sahibi lehine geçti. Periyot ortalarında. Emir Preldzic’in asistleriyle Ege Arar sayılar buldu. Bu dakikalar Galatasaray Odeabank için skor alma konusunda nefes aldığı dakikalar oldu. Ev sahibinin % 80 üzerinde hücum ettiği ilk periyotta Alba Berlin, bulduğu hızlı hücum ve savunmada Galatasaray Odeabank’ın eşleşme sorunlarını iyi değerlendirmesiyle ilk periyodu 24-13 galip kapattı.

İkinci periyoda daha istekli başlayan Galatasaray Odeabank, savunmada agrasif olmasına rağmen hücumda skor bulma sıkıntısı yaşaması farkın erimesini engeldi. İlk 5 dakikayı Alba Berlin 32-23 önde geçti. Kalan dakikalarda Alba Berlin bulduğu yüksek atış yüzdesiyle farkı açarken, Galatasaray Odeabank hücumda oyun kurma sıkıntısı boş atış bulma sorununu beraberinde getirdi. İlk devre Alba Berlin’in 44-34 üstünlüğü ile sonuçlandı.

Üçüncü periyoda top kayıpları ve isabetsiz şutlarla başlayan Galatasaray Odeabank’ı, ev sahibi Alba Berlin 3 dakikada yakaladığı 9-0’lık seriyle cezalandırdı. Hücumda organize sorununu maç başından beri Galatasaray Odeabank, savunmada Alba Berlin”in ikili oyunları ve hızlı hücumlarını savunmakta sıkıntı yaşadığı periyodun ilk 5 dakikalık bölümü 60-36 ev sahibi üstünlüğüyle geçildi. Top kayıplarının arttığı, rakibe kolay atış imkanları verilen üçüncü periyotta Galatasaray Odeabank kafa olarak maçtan kopmuş bir görüntü verdi. Ev sahibi Alba Berlin’in maçı kopardığı üçüncü periyot 67-47 bitti.

Son periyotta da amatörce yapılan top kayıplarıyla başlayan Galatasaray Odeabank son 6 dakikaya 27 sayı farkla geride girdi.(77-50) Kalan dakikalarda sezonun kalan maçları için hiçbir umut vermeyen Galatasaray Odeabank maçı 33 sayı farkla 95-62’lık hezimetle sonuçlandı.

Maçın Özeti:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here