Türk Telekom Lideri Salladı Ama Yıkamadı

Türk Telekom Joventut Badalona

7Days Eurocup’taki temsilcilerimizden Türk Telekom, evinde Joventut Badalona’ya 69-78 mağlup oldu. Türk Telekom’da Jared Terrell 17 sayı, 2 asist, 1 ribaund ile mücadele etti. Joventut Badalona’da Ante Tomic 19 sayı, 5 ribaund, 6 asist ile mücadele etti. Bu sonuçla birlikte Joventut Badalona 11. galibiyetini alırken Türk Telekom7. mağlubiyetini almış oldu.

İspanyol ekibi Joventut Badalona maça Ante Tomic’in 6 sayısı ile başladı ve 3. dakikada skoru 6-2’ye getirdiler. Temsilcimiz Türk Telekom’da karşı potada Octavius Ellis’in bulduğu basketlerle skoru 6-6’ya getirdi. Ante Tomic pota altında bulduğu kolay sayılarla 7. dakikada 10 sayıya ulaşmış oldu ve skoru’da 12-8’e getirdi. Televizyon molasından iyi dönemeyen Türk Telekom üst üste hücumlardan yararlanmayıp Can Uğur Öğüt ile serbest atışlardan yararlanmadı. İlk çeyreğin bitimine 1 dakika kala Dawkins ve Bassas’ın karşılıklı üçlükleriyle skor 15-11’e geldi. Türk Telekom ilk çeyreğin bitimine 7 saniye kala Can Uğur Öğüt’un basketi ile skoru 15-14’e getirdi ve Joventut Badalona’ya molayı aldırdı. Moladan dönüşte sayıyı bulamayan Badalona, ilk çeyreği 15-14 üstün kapadı.

Temsilcimiz Türk Telekom ikinci çeyreğe Samet Geyik’in basketi ile başladı ve maçta 17-16 öne geçti. Badalona’nın üst üste bulduğu iki sayılık atışlara Erdi Gülaslan bulduğu üç sayılık isabetle cevap verdi. Temsilcimiz Türk Telekom 14. dakikada Dawkins ile bulduğu üç sayılık isabetle maçta 23-22 öne geçti. Moladan iyi dönen Joventut Badalona, Brandon Paul ile üç sayılık isabeti bulduktan sonra Can Uğur Öğüt, Paul’e üç sayılık atış esnasında faul yaptı ve Badalona 23-29 öne geçti. İkinci çeyreğin bitimine 4 dakika kala temsilcimiz Türk Telekom’un 4 faul hakkı doldu. Joventut Badalona, üst üste bulduğu basketlerle skoru 26-34’e getirdi ve Türk Telekom molaya gitti. Temsilcimiz Türk Telekom bitime 8 saniye kala Jajuan Johnson ile sayıyı buldu ve Badalona’ya molayı aldırdı. Molayı iyi değerlendiren Badalona, Brandon Paul ile üç sayılık basketi buldu ve ilk yarının skorunu belirledi. İlk yarıyı Türk Telekom 28-37 geride kapadı.

Üçüncü çeyrekte açılışı Türk Telekom, Erdi Gülaslan’ın üç sayılık basketi ile yaptı ve farkı 6 sayıya indirdi. 24. dakikada Samet Geyik’in ve Brandon Paul’un karşılıklı üç sayılık basketleriyle skor 34-40’a geldi. Bitime 4.32 kala Derek Willis’in smacından sonra skor 34-44’e geldi ve televizyon molasına gidildi. Joventut Badalona, mola dönüşünü iyi değerlendirip Ante Tomic’in basketiyle farkı 12’ye çıkardı. 27. dakikada hücumda topu çok iyi çeviren Türk Telekom, Octavius Ellis’in basketfaulü farkı 7’ye indirdi. Jared Terrell üst üste bulduğu 5 sayı ile skoru 44-50’ye getirdi ve Türk Telekom 3. çeyreğin bitimine 2 dakika kala momentumu yakaladı. Jared Terrell son saniyede bulduğu üçlük ile üçüncü çeyreğin skorunu belirledi. Temsilcimiz Türk Telekom son çeyreğe 47-52 geride başlayacak.

Son çeyreğe 4 üçlük isabeti ile başlayan Badalona skoru 55-64’e getirdi ve Türk Telekom molasına gidildi. Moladan iyi dönen Türk Telekom, Dawkins ile basketi buldu ve farkı 7’ye indirdi. Bitime 5.43 kala Türk Telekom’a teknik faul çalındı ve skor 57-65’e geldi. Octavius Ellis’in alley-oop’u ile Türk Telekom farkı 4’e indirdi fakat art arda yenilen üç sayılık basketlerle fark tekrar 10’a çıktı. Maçın son dakikalarında temsilcimiz Türk Telekom Jared Terrell ile üçlük isabetleri buldu ve maç 69-78 Badalona lehine sona erdi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz