Hidayet Türkoğlu: “Ersan ve Ömer önemli Parçalarımızdı”

324
Hidayet Türkoğlu:
Hidayet Türkoğlu: "Ersan ve Ömer önemli Parçalarımızdı"

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 2017-18 sezonu kura çekimi sonrasında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu Milli Takım’a dair önemli açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İstanbul Yeşilköy’deki Polat Rennaisance Otel’de gerçekleştirilen kura çekimi sonrası, Milli Takım hakkında açıklamalarda bulunan Türkoğlu; “Ersan ve Ömer önemli parçalarımızdı. Ama maalesef  bu şampiyonada bizimle olamıyorlar. Ömer’in sağlık nedenleri bizi gerçekten üzdü. Sağlık herşeyden önemli, inşallah en kısa sürede iyileşerek NBA kariyerini sürdürür. Umarım kısa zamanda eski sağlığına kavuşur. Ersan bir çok Türk arkadaşımızdan daha fazla bu formayı sahiplenmiş pırlanta gibi bir arkadaşımızdır. Ama malesef bu sene geçirdiği yoğun bir sezondan sonra verdiği bu karara saygı duyuyoruz.

Biz yönetim olarak başta Ufuk Sarıca olmak üzere tüm oyuncularımızın sonuna kadar arkasındayız. Takımla ilgili bilgiler alıyoruz. Bütün oyuncularımız hırslı ve istekli. Kamp dönemi oldukça iyi geçmiş. Bu bizi çok mutlu etti. Genç bir ekibiz. Kolay olmayacak ama umarım iyi bir turnuva geçiririz. 1 Eylül’de Ufuk Sarıca’nın sahaya süreceği kadroyla Türk insanı gurur duyacaktır. Ülke olarak bu tip organizasyonları sahiplenen bir ülke olduk. Halkımız da bizleri yalnız bırakmayacaktır. Bizleri destekleyecektir. Onların desteğine ihtiyacımız var. Genç arkadaşlarımızın, o formanın hakkını vereceklerine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here