Joel Embiid Fransa Milli Takımı’nda Oynamaya Hazırlanıyor

263
Joel Embiid Fransa Milli Takımı'nda Oynamaya Hazırlanıyor

Eurobasket 2022 yaklaşırken milli takımlar düzeyinde de önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ancak bu haberimizde inceleyeceğimiz konu milli takımlar seviyesinde taşları yerinden oynatabilir. Geçtiğimiz günlerde Fransız kaynaklı RMC Sport’un yaptığı habere göre Joel Embiid, Fransa Milli Takımı’nda oynayabilmek için gerekli idari prosedürleri başlattı.

Aslına bakılırsa bu pek de yeni sayılabilecek bir gelişme değil çünkü Joel, Fransa Milli Takımı’nda oynama isteğinden 4 yıl önceki bir konuşmasında bahsetmişti. Hatta bu konuşma özellikle Kamerun’da küçük çaplı tartışmalara da yol açmıştı.

Haberde söylenene göre; 28 yaşındaki oyuncu, haziran ayının sonuna doğru evrak işlemlerini tamamlamak için Fransa’ya bir yolculuk planlıyor. Bilindiği üzere FIBA kuralları her milli takımda en fazla 1 devşirme oyuncuya izin veriyor ve Fransa şu an bu hakkını kullanmış durumda değil yani şartlar müsait. Konuyla ilgili olarak Fransa Basketbol Federasyonu Genel Menajeri Patrick Beesley de “Embiid’in devşirilmesinin mümkün olduğunu.” söyledi.   

Eğer bu söylenenler gerçekleşirse boyalı alandaki Rudy Gobert-Joel Embiid kombinasyonu rakip takımların korkulu rüyası olabilir. Rudy Gobert’in zaten nasıl bir savunma canavarı olduğunu biliyoruz ancak Joel Embiid’in de savunmaya konsantre olduğunda ne kadar elit bir müdafaacı olduğunu söylemeliyiz. Kamerun asıllı oyuncunun EuroBasket 2022’de oynayıp oynamayacağıyla alakalı kesin bir gelişme yok. Bakalım yeni ikiz kuleler NBA’de kurdukları dominasyonu milli takımlar seviyesinde de kurup ABD hegemonyasına bir son verebilecekler mi?

Nurullah Yusuf Duru

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz