NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncular

89046
NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncular
NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncular

NBA’de kariyerleri boyunca en çok sayı atan oyuncular sıralaması değişiyor ama biz de sık sık güncellemeye çalışıyoruz. NBA tarihinin en çok sayı atan oyuncuları listesini 7 Kasım 2017 itibarıyla güncelledik; sıralamada değişiklik olursa tekrar düzenleyeceğiz. Sizin için bazı oyuncuları da listenin altına ekledik. Daha önce NBA’de 1 Maçta En Çok Sayı Atan Oyuncular listesini hazırlamıştık, bu kez toplam sayıda kimler listede bakalım.

NBA Tarihinin En Çok Sayı Atan Oyuncuları

Listenin 1 numarasında Kareem Abdul-Jabbar var; Kareem 1560 maçta 38.387 sayı atarak kırılması çok zor bir nba rekoruna sahip. Onu 1476 maçta 36.928 sayı ile postacı lakaplı Karl Malone takip ediyor. 3. sırada ise Michael Jordan’ı geçen Kobe Bryant var. Kobe 1346 maçta 33.643 sayı ile ilk üçte yer aldı ve 1072 maçta  32.292 sayı atan Michael Jordan‘ı 4. sıraya itti.

Basketbol hayatına devam eden NBA oyuncularını BÜYÜK harfle yazıp mavi renge boyalı olarak görebilirsiniz.

NBA'de En Çok Sayı Atan Oyuncular
NBA’de En Çok Sayı Atan Oyuncular

NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncuların ilk 25 kişilik listesini görebilirsiniz.

25 kişilik bu listede bulunan Dirk Nowitzki, büyük ihtimalle 6. sırada kalacak.

LeBron James ise listenin en üst sıralarını zorlayacak gibi görünüyor. 29.000 yaşı barajına ulaşan en genç oyuncu konumunda olan LeBron James’in 6-7 sene daha oynayacağını düşünürsek kariyerinin sonunda listenin üst sıralarında yer alacağını söyleyebiliriz.

Bir de listede yer almayan ama nba rekorlarını kırarak listeye girmesi çok muhtemel genç oyuncular var; onların da listesini de aşağıda görebilirsiniz. Burada Kevin Durant, maç başına sayı ortalaması ile diğer oyuncuların biraz daha önünde yer alıyor. Onun da hedefi ilk 3’te yer bulabilmek.

Siz de yorumlarınızı ve tahminlerinizi aşağıda yazabilirsiniz. Tabloyu tek tek kendimiz yazarak oluşturduk; eğer bir yanlışlık görürseniz lütfen belirtiniz, düzeltelim.

Turgay Doğan

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.