NBA Tarihinin En Çok Ribaund Alan Oyuncuları

5789
NBA Tarihinin En Çok Ribaund Alan Oyuncuları
NBA Tarihinin En Çok Ribaund Alan Oyuncuları

Bugün LeBron James, Kobe Bryant’ı geçip tüm zamanların en skorer 3. oyuncusu olduktan sonra NBA Kariyeri Boyunca En Çok Sayı Atan Oyuncular başlıklı yazıyı ve NBA’de Tüm Zamanların En Çok Asist Yapan Oyuncuları başlıklı yazıyı güncellemiştim.

NBA tarihinin en çok sayı atan oyuncuları listesini gören bazı takipçilerimiz Instagram’da NBA’de en çok ribaund alan oyuncular listesini de hazırlamamızı istedi ve hemen o listeyi hazırladık.

NBA’de En Çok Ribaund Alan Oyuncular

Listeyi hazırlarken aktif oyuncuları MAVİ renkle belirttik. Oyuncuların maç sayılarını, maç başı ribaund ortalamalarını, yaşlarını, toplam kaç dakika oynadıklarını ve 36 dakikaya göre ribaund ortalamarını da yazdık.

Sayı ve blok da ribaund ile alakalı olduğu için o istatistikleri de ekledik.

Listemizin 1 numarasında 23.924 ribaund ile Wilt Chamberlain var. İlk 10 içinde en az maç oynayan Bill Russell 2. sırada ve tüm zamanların en skorer oyuncusu olan Kareem Abdul-Jabbar da listenin 3. sırasında yer alıyor.

NBA tarihinin en çok ribaund alan oyuncuları listesini hazırlarken önce ilk 30’u ve sonra ilk 50’ye giren aktif oyuncuları aldık. Daha sonra da en çok ribaund alan aktif oyuncuları ekledik.

Ribaund ortamasına bakılırsa Andre Drummond daha yukarılara kolayca çıkabilecek gibi duruyor.

Sizce Dwight Howard, LeBron James ve DeAndre Jordan kariyerlerini kaçıncı sıralarda bitirecekler?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz