Yıldız Savaşları: NFL Offseason

179
Yıldız Savaşları: NFL Offseason

NFL’de sezon biter bitmez, bazı takımlar hiç rahat durmadı ve Free Agency/Trade piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Medya önünde olmayı seven, önemli oyuncuların takım değiştirdiği bu offseason, çoğu NFL hayranını heyecanlandıracak düzeyde geçti.

Takımların yüzlerinin dahi değiştiği bu dönemde, çok konuşulan 3-4 olay oldu. Bunlardan biri her sene NFL Top 100 listesinde ilk 5’te olan, çoğu insana göre ligin en iyi Reciever’ı, Antonio Brown’ın Oakland camiasına giriş yapması. Yine kendi kadar popüler ve göz önünde olan, şov dünyası New York’un göbeğindeki şovmen Odell Beckham Jr. ise, sahilsiz, okyanussuz, gözden uzak, taşraya Ohio’ya, Browns üyesi olarak takaslandı. Eski Seattle’ın Legion Of  Boom üyesi Earl Thomas III de,  Ravens’ın yolunu tuttu. Son olarak SB MVP’si Nick Foles de Starter QB olarak Jaguars’ın yolunu tuttu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

1- Antonio Brown – Oakland Raiders

Sezon bittiğinde hakkında çıkan dedikodu sinsilesinden sonra, ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye düşünen NFL hayranları bunu zaten bekliyordu. Şubat gibi takasını isteyen Brown’a gelen talipler gündemi çokça meşgul etti. Seçenekler arasında çokça takım vardı; Green Bay Packers, San Francisco 49ers, Detroit Lions gibi. Hatta bunu ile ilgili bir dipnot vermek gerekir ise, Detroit’in bu isteğini Instagram sayfasında paylaşan Antonio Brown, bunla dalga geçti ve Lions’ı çok kızdırdı. Umarız aralarındaki gerginlik maça taşınmaz ve bu bir düşmanlığa dönüşmez. Tekrardan Brown’a dönersek o tercihini Oakland Raiderstan yana kullandı. Eski günlerinde dönmek isteyen Oakland Raiders için bu hamle hem güzel reklam oldu ve taraftarlar ile kulübün biraz barışmasını sağladı, hem de önemli bir oyuncu aldıkları için Play-Off umutları fazlasıyla yeşerdi.

2- Odell Beckahm Jr. – Cleveland Browns

Gelelim medyatikliği ile bu sporun dünya üzerinde en bilinen temsilcilerinden birine. Odell Beckahm Jr., kimilerine göre hala %100’ünü çeşitli sebeplerden sahaya yansıtamamış büyük potansiyel, kimilerine göre ise tam anlamıyla bir overrated. Benim kişisel fikrim bu konudaki bütün düşünceler bu sene fazlasıyla netleşecek bir sakatlık olmaz ise. Kendisi NFL’e geldiğinden beri ara ara sakatlık problemleri yaşadı ve bu kariyerini etkiledi diyebiliriz. Öte yandan kendisinin başrol oynadığı Giants’ın iç karışıklığı, onun iyice kulüpten soğmasına ve ondan soğumalarına sebebiyet vermiş olabilir. Eli Manning ile aralarındaki uyumsuzluk, sürekli vücut dili ve açıklamalarına yansıyordu OBJ’nin. New York medyasının diline bir kere düşerseniz, olayların büyümesi kaçınılmaz bir sondur. Bu olaylar ve başarısızlıklar neticesinde OBJ takasını istedi ve Giants yönetimi en iyi teklifi Browns’ta buldu. Draft Pickleri ve Jabril Peppers karşılığında Browns’ın yolunu tuttu OBJ. Adeta eski sevgilisi gibi aralarında bir uyum bulunan, kolej takım arkadaşı Jarvis Landry’nin de bu takımda olması Browns seçeneğini kendisi için de cazip kılmış olacağa benziyor. Takas olduğundan beri neşeli ve futbola aç bir görüntü çizen Odell Beckham, takıma çok şey katabilecek potansiyelde. Geçen sezon harika çıkış yapan Browns’ın yükselişine bakarsak, Beckham ve Kareem Hunt takviyeleri onların, 18 yıl sonra Play-off takımı olmalarını bence kesin olarak sağladı. Mayfield önderliğinde Cleveland Browns, bu seneye bomba gibi geliyor.

3- Nick Foles – Jacksonville Jaguars

Son 2 sezondur kendisine verilen şansları çok iyi değerlendiren Foles’in ise yeni takımı Jacksonville Jaguars oldu. 2017 Sezonunu Super Bowl MVP’si olma başarısını gösteren Foles, Eagles’ın Carson Wentz’den vazgeçememesi ve onu Franchise QB yapma isteği sonrasında Starter QB olabileceği bir takımın yolunu tuttu. Nihayet hak ettiği paraları kazanacaak olan SB MVP’si Foles’ten beklentiler yüksek.

4-Earl Thomas – Baltimore Ravens

Geçen sezon mutlu olmadığını her hareketi ile belli eden Thomas da muradına erdi ve Seahawks’tan ayrıldı. Dallas maçında sakatlandığında kendi yedek kulübesine yaptığı orta parmak hareketinden tutun, Dallas’lılara gidip beni takaslayın demesinden, nasıl mutsuz bir deli olduğunu anlıyoruz zaten.  Kendisi açısından güzel bir seçenek oldu Ravens. Savunmasına zorlanmadan adapte olacaktır.  Lakin bunca yıl oynadığı takıma yaptıklarına değer miydi bunu sorgulamak gerek.

Gayet tatminkar geçen Off-Season sonunda, NFL severler yeni sezon için fazlasıyla heyecanlı. Başta Cleveland Browns ve Odell Beckham olmak üzere, takas taraflarının performansları merakla bekleniyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here