Yeni NBA All-Star Maçı Formatı

2012
Yeni NBA All-Star Maçı Formatı

NBA, bu sene All-Star maçı formatını değiştirme kararı aldı. Kobe Bryant’ın ölümüyle yasa boğulan NBA camiası, Kobe Bryant’ı anmak için All-Star maçında düzenlemelere gitti. 16 Şubat’ı 17 Şubat’a bağlayan gece saat 4’te oynanacak 2020 NBA All-Star maçının formatı şu şekilde olacak:

Her iki NBA All-Star takımı, Chicago tabanlı yardım kuruluşları için oynayacaklar. Takımları, kaptanlar Lebron James ve Giannis Antetokounmpo seçecek.

NBA All-Star 2020 Formatı

Takımlar, her ilk üç çeyreği yenmek için mücadele edecek ve her çeyrek 0-0 skoru ile başlayıp 12 dakika sürecek.

Dördüncü çeyreğin başında oyun saati durdurulacak ve hedef bir skor belirlenecek. Hedef skor, 3 çeyrek sonucunda yenen takımın toplam sayısına 24 sayı eklenerek belirlenecek. 24 sayı ise Kobe Bryant’ın son giydiği forma numarası olan 24’ü temsil ediyor.

Süresiz olan dördüncü çeyreğin sonunda ise ilk hedef skora ulaşan maçı kazanmış olacak.

Örneğin, ilk 3 çeyreğin sonucunda toplam skorlar 100-95 şeklinde ise, hedef skor 124 sayı olarak belirlenecek ve 100 sayısı olan takımın maçı yenmesi için 24, 95 sayısı olan takımın da maçı yenmesi için ise 29 sayı atması gerekecek.

Her çeyreğin kazananı, çeyrek başı kendi seçtiği yardım kuruluşuna 100.000 dolar bağışlamış olacak. Yani toplam 3 çeyrek için 300.000 dolar bağışlanacak. Bu kazananlar, 12 dakikalık her çeyreğin sonundaki skorlara göre belirlenecek.

Maçın en son kazananı (hedef skora ilk ulaşan takım) ise kendi seçtiği yardım kuruluşuna 200.000 dolar bağışlamış olacak. Sonuç olarak, maç sonucunda toplam 500.000 dolar çeşitli yardım kuruluşlarına bağış şeklinde yatırılmış olacak.

Bu düzenlemelerin NBA All-Star maçını daha da çekişmeli hale getirmesi hedefleniyor çünkü her iki takımın da daha çok bağışta bulunmak istemesi, dolayısıyla daha ciddi oynaması bekleniyor. Hem daha keyifli bir maç izlemiş olacağız, hem de çeşitli bir sürü kuruluşun maç sonrası yüzü gülecek. Kobe Bryant’ın anısına yapılan bu değişikliklerle beraber NBA All-Star maçı merakla bekleniyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz