Sammy Mejia: “Fenerbahçe’ye saygı duyuyoruz”

434
BSL
Sammy Mejia: Fenerbahçe'ye saygı duyuyoruz

Tahincioğlu Basketbol Ligi Final serisinin üçüncü maçında TOFAŞ evinde İstanbul ekibi Fenerbahçe Doğuş’u ağırladı. Karşılaşma müthiş bir çekişmeye sahne oldu ve iki takım oyuncuları da son damlasına kadar sahada mücadele verdi. Maç bitimine dört saniye kala skorda eşitlik varken TOFAŞ hücumunda boşa çıkan Sammy Mejia, üç sayılık çizginin arkasından isabeti buldu ve TOFAŞ’a galibiyeti getiren isim oldu. TOFAŞ aldığı bu galibiyet sonucu seriyi 2-1’e getirmeyi başardı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maç sonu soyunma odasına giden Sammy Mejia, basın mensuplarına maç hakkında açıklamalarda bulundu ve onların sorularını yanıtladı. İşte Sammy Mejia’nın maç sonu röportajı;

” Şuan iki takımda yorgun. Fakat biz daha yorgunuz çünkü onlar kadar geniş rotasyonumuz yok. Kafaca biz çok güçlüydük ve Fenerbahçe’nin avantajı aldığı anlar oldu ancak bu duruma karşı sert durduk. Hücum inanılmazdı ancak taraftarlardan bahsetmem gerekiyor. Bizlere onlar enerji verdi. Harika bir atmosfer yarattılar. Bu şehir için kazandık biz. Fenerbahçe Doğuş’a büyük bir saygı duyuyoruz ve kazandığımız için mutluyuz. ”

”Son şutları, bu anları çocukken hayal edersiniz. Playoff finalinde veya maç sonlarında fırsat gelse de şutu ben soksam diye hayal edersiniz. Ben bu şutu o hayali kuran çocuk için attım. Takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Biz birlikte yaptık, biz bencil değiliz, takım olarak harika işler yaptık. Takım arkadaşlarıma büyük saygı duyuyorum. Bu playoff’u, bu finali oynamak kolay değil. İlk maçımızı kazanmak çok büyük bir iş bizim için. ”

” Diğer maça iki gün var. Bu iki gün içinde sadece dinlenmeyeceğiz, bazı ayarlamalar da yapmamız gerekiyor ve bu çok zor. Bu playoff sistemi çok zor ama biz bu zorluğu kabul ediyoruz. Hayatta harika olan hiçbir şey kolay değildir. Umarım bu şehir için bir galibiyet alır ve İstanbul’a öyle gideriz. ”

Sammy Mejia, serinin 3. maçında Fenerbahçe Doğuş’a karşı 23 sayı, 4 ribaunt, 1 asist ile oynadı ve maç sonu maçı kazandıran basketi de atmayı başardı. Bakalım Bursa’da serinin dördüncü maçı nasıl olacak. TOFAŞ seriye denge mi getirecek yoksa İstanbul’a 3-1 geride mi gidecek…

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here