Kral Bir Yere Gidecekse …

5083
Kral Bir Yere Gidecekse ...
Kral Bir Yere Gidecekse ...

Sabaha karşı oynanan NBA Final serisi 4. maçından sonra LeBron James’imn takımdan ayrılacağı konuşulmaya başladı. Houston Rockets, Los Angeles Lakers ve Philadelphia 76ers takımları LeBron James2in adının en çok anıldığı takımlar. Bu konu ile Instagram’daki sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Murat Murathanoğlu ise şunları söyledi. Kendisinden izin alarak yorumlarını paylaşıyoruz.

Milwaukee Bucks’a Gitsin

USA Team Fans
USA Team Fans

KRAL bir yere gidecekse, Milwaukee’ye gitsin. Niye mi? İşte benim nedenim! 1970-71 sezonu. Milwaukee Bucks’ta 23 yaşında bir uzun var. Adı Lew Alcindor. Şu anda Milwaukee’de 23 yaşındaki uzun Giannis Antetokounmpo gibi. O zamana kadar NBA 2.18 metrelik Alcindor gibi bir uzun görmemişti. Benzer bir şekilde NBA, The Greek Freak gibi 2.12 metrelik bir uzun da görmedi. Oscar Robertson o zamanın LeBron James’i. Ohio eyaletinin önemli şehirlerinden Cincinnati’nin takımı Royals’ın süper süper yıldızı. Benzer bir şekilde Ohio eyaletinin önemli şehirlerinden Cleveland’ın takımı Cavaliers’ın süper süper yıldızı da LeBron James.

Bucks 32 yaşındaki “Big O” transferini hem şampiyonluk, hem de genç Alcindor’a mentörlük yapsın diye aldı. Benzer bir şekilde Bucks 33 yaşındaki Kral’ı hem şampiyonluk, hem de mentörlük için alır.

O Milwaukee takımında başta Bob Dandridge olmak üzere, Lucius Allen, Greg Smith, Jon McGlocklin ve Bob Boozer (Hayır Carlos’un babası değil) tecrübeli ve çoğu en verimli dönemine girmek üzere olan parçalar vardı. Bugünkü Bucks takımında da benzer durumda olan Khris Middleton, Eric Bledsoe, Jabari Parker, John Henson, Tony Snell ve Malcolm Brogdon gibi isimler var. Bu kadar benzerlik mutlaka olumlu bir KARMA yaratır. Geleceğe Dönüş IV olur. Ne dersiniz arkadaşlar?

Murat Murathanoğlu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here