NBA, Kobe Bryant’ın Anısına Logosunu Değiştirecek Mi?

1742
NBA, Kobe Bryant’ın Anısına Logosunu Değiştirecek Mi?

Dünya, 26 Ocak tarihinde NBA’e damga vurmuş ve gerek saha içi gerek saha dışında sergilediği davranışlarla hepimizin kalbinde yer edinmiş eski Los Angles Lakers takımı oyuncusu, Kobe Bryant’ın ölümüyle yasa boğuldu. Kobe ve kızı 13 yaşındaki Gianna’nın da içinde bulunduğu helikopterin düşmesiyle 9 kişi yaşamını yitirdi. Bu haberin gelmesinden sonra birçok basketbol oyuncusu maç esnasında gözyaşlarına boğuldu. Kobe’nin bu zamansız gidişi sonrası basketbol camiası, onu anmak için farklı yöntemler aramaya başladı hatta Mark Cuban sahibi olduğu Dallas Mavericks takımında bundan sonra kimsenin 24 numaralı formayı girmeyeceğini açıkladı.

Bu olaydan sonra NBA takipçileri şu anki NBA logosunun Kobe Bryant silueti ile değişmesi için kampanya başlattı. Şu anki NBA logosunda 81 yaşındaki Jerry West’in silüeti yer alıyor ve NBA takipçileri zaten değiştirilmesi gündemde olan NBA logosunun, Kobe Bryant’ın silüeti ile değiştirilmesinin Kobe’yi ölümsüzleştireceğine inanıyor. Kampanya sadece iki günde iki milyondan fazla imza toplamış durumda ve imzalar hızla artmaya devam ediyor.

Bundan yaklaşık 3 sene önce, Jerry West kendisinin NBA logosunda olmak istemediğini ESPN’e verdiği röportajda şöyle belirtmişti:

“ İlgiyi üstüme çekecek herhangi bir şeyi yapmayı sevmiyorum. Bu ben değilim, nokta. Keşke logoyu değiştirseler. Bir sürü yönden, keşke değiştirseler.’’

Jerry West’in bu açıklaması da düşünüldüğünde logonun Kobe silüeti ile değiştirilmesi konusunda herhangi bir sorun gözükmüyor. Bu konu hakkında hala NBA’den bir açıklama söz konusu değil ama bu meseleyi ciddiye alacaklarını düşünüyorum.

Bu kampanyaya birçok ünlü ve basketbolcu da yaptığı paylaşımlar ile destek oldu. Charlotte Hornets takımının deneyimli oyuncusu Bismack Biyombo fikrini şu şekilde belirtti.

“Kobe’yi logo yapmak, onun basketbola kattıkları için bir minnet göstergesidir. Bu benim ve hepimizin düşünmesi gereken bir şeydir.’’

Biyombo’nun takım arkadaşı Miles Bridges ekledi:

“Kobe, NBA’deki herkesi etkiledi. Michael Jordan dışında hiç kimsenin onun gibi bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden onun kesinlikle logoda olması gerektiğini düşünüyorum.’’

Oyuncuların dışında Snoop Dogg, T.I., Justin Bieber, Usher, Vanessa Hudgens, Adam Levine, Meek Mill ve Naomi Campbell gibi ünlü isimler de kampanyaya imza attı. Birçok basketbol severin istediği değişikliğe NBA ‘in vereceği cevap ise merak konusu. Benim fikrime göre, NBA logosunun değişmesi önerisine NBA yetkilileri olumlu yönde bakacak ve Kobe’nin ölümünün şoku geçtikten hemen sonra çalışmalara başlanacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz