NBA’de Güncel Güç Sıralaması | 30 Ocak 2020

4574
NBA'de Güncel Güç Sıralaması

NBA’de takımlarının ortalama 35’er maçı kaldı ve NBA Playofflarına kalacak takımlar yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor.

30 Ocak 2020 itibarıyla NBA’de güncel güç sıralamasını ve takımların performans grafiklerini inceleyeceğiz.

NBA Güç Sıralaması | 30 Ocak 2020

1) Milwaukee Bucks 41-6

Ligin lider Milwaukee Bucks, 41-6 ile en yakın takipçisi olan Los Angeles Lakers’a 4 galibiyet fark atmış durumda. Bucks, kendi konferans liderliği için ise çok daha rahat. Çünkü Doğu’da 2. sırada bulunan Toronto Raptors’ın 8 galibiyet önünde.

Milwaukee Bucks, NBA Finallerine yükseldiği takdirde saha avantajına sahip olarak avantaj sağlamak istiyor.

Milwaukee Bucks, kalan maçlarında 3 kez Philadelphia Sixers ile, 3 kez Toronto Raptors ile 2 kez Miami Heat ile, 2 kez Indiana Pacers ile ve 2 kez de Boston Celtics ile ve 2 kez de Denver Nuggets ile çok önemli maçlar oynayacak.

2) Los Angeles Lakers 36-10

Batı Konferansı’nda 36-10 ile lider konumda olan Los Angeles Lakers da ilk amaç konferans liderliğini korumak ve eğer mümkün olursa lig liderliğini zorlamak olacaktır.

Son 10 maçının 7’sini kazanan Lakers, Batı’da en az sayı yiyen 2. takım konumunda.

Lakers, ertelenen maç ile beraber Clippers ile 2, Denver Nuggets ile 2, Utah Jazz ile 2 ve Houston Rockets ile 2 çok önemli maç oynayacak.

3) Los Angeles Clippers 33-14

NBA’deki güncel güç sıralamasında 3. sırada Los Angeles Clippers var. Clippers son 10 maçının 8’ini kazandı ve Lakers’ı 4 galibiyet geriden takip ediyor. Konferanstaki sıralama için Lakers ile oynayacakları 2 maç çok önemli. Bu sezon 2 Los Angeles derbisinde 2 kez karşılaştılar ve ikisini de Clippers kazandı.

4) Denver Nuggets 32-15

Toronto Raptors’ın galibiyet derecesinin daha iyi olmasına rağmen 4. sıraya Denver Nuggets’ı koyduk. Batı takımlarının genel galibiyet sayısının daha fazla olması (20 galibiyet) ve Batı’daki play-off barajının daha yüksek olması nedeniyle Toronto Raptors’ı birkaç sıra geriye koyduk.

Denver Nuggets, kendisini aynı galibiyet sayısıyla takip eden Utah Jazz ile bu sezon henüz oynamadı ve karşı karşıya gelecekleri 4 maç var. Bu maçlardaki performansları sıralama için önemli bir etken olacak.

5) Utah Jazz 32-15

Salt Lake City ekibi 32-15 ile konferansta 4. sırada yer alıyor. NBA Play-off ilk tur maçlarında saha avantajını elinde tutmaları için en kötü 4. sırada kalmaları gerekiyor. Dallas Mavericks ve Houston Rockets 3’er galibiyet geriden takip ediyor.

Utah Jazz’ın Dallas Mavericks ve Houston Rockets ile 2’şer maçı bulunuyor.

6) Toronto Raptors 33-14

Son şampiyon Toronto Raptors, Kawhi Leonard’ın takımdan ayrılmasıyla güç kaybetse de, iddiasından hiçbir ley kaybetmedi. Son 8 maçının tamamını kazanan Kuzey ekibinin konferans liderliğini yakalaması çok zor; konferans 2.’liğini koruyup olası konferans finallerinde saha avantajını elinde tutmak istiyorlar.

Toronto Raptors’ın rakipleri ile oynayacağı maçlar sıralamayı belirleyecek. Bu maçların en önemlileri kuşkusuz Indiana Pacers ile yapacakları 3 maç olacak.

7) Miami Heat 32-15

Miami Heat, 32-15 ile konferansta 3. sırada yer alıyor. Konferansı 2.’lik ve 6.’lık arasında bitirmesi çok muhtemel. Birkaç galibiyet, birbirine çok yakın olan bu takımların hangilerinin play-off ilk turundaki saha avantajına sahip olacağını belirleyecek.

Miami Heat’in Boston Celtics ve Indiana Pacers ile yapacağı 2’şer maç onlar için çok önemli olacak.

8) Boston Celtics 31-15

9) Indiana Pacers 31-17

10) Philadelphia Sixers 31-17

11) Dallas Mavericks 29-18

12) Houston Rockets 29-18

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz