Cleveland Cavaliers’tan Türkiye’deki Depremzedelere Anlamlı Destek

842
Cleveland Cavaliers'tan Türkiye'deki Depremzedelere Anlamlı Destek

Milli oyuncumuz Cedi Osman’ın formasını giydiği Cleveland Cavaliers,
Türkiye’de yaşanan Elazığ ve Malatya depremleri için farkındalık yaratmak amacıyla salondaki panolara maç boyunca “Elazığ Dularımız Sizinle”, potalara ise “Malatya” yazdı.

Daha önce Cedi Osman’ın farkındalık yaratmak için başlattığı yardım kampanyasına takım arkadaşı Larry Nance Jr da katılmış ve birçok kişinin de desteği ile kampanya büyümüştü.

Cedi, Chicago Bulls maçından önce maçtaki her isabetli 3’lük için depremde mağdur olanlara 100 dolar bağışlayacağını açıklamış ve Larry Nance Jr da aynı miktarda destek vermişti. Daha sonra 2 oyuncu da miktarı 200’er dolara çıkardı ve toplamda 10.000 dolarlık bağış yaptı. Bu kampanyada diğer katılanlar ile beraber 400.000 TL’den fazla para toplanmıştı.

Sabaha karşı oynanan maçta bu kez Cleveland Cavaliers, evinde oynadığı New Orleans Pelicans maçında bu farkındalığın yaratılmasına katkıda bulundu ve maç boyunca panolara “Elazığ Dularımız Sizinle”, potalara da “Malatya” yazarak desteğini gösterdi.

Cedi Osman da İngilizce ve Türkçe “Maç boyunca panolara “Elazığ dualarımız sizinle” ve potalara “Malatya” yazıp farkındalığımıza destek veren tüm Cleveland Cavaliers organizasyonuna kalpten teşekkürlerimle. Bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.” notuyla tweet attı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz