NBA G-League’e Meksika Takımı

739

Önümüzdeki sezondan itibaren NBA G-League’ine bir Meksika takımı dahil oluyor G-League; oyuncuların, koçların ve yöneticilerin NBA’e hazırlanmalarına destek olan, NBA’in ikinci ligi olarak biliniyor.


NBA’de dün akşam Mexico City’de oynanan Dallas Mavericks – Detroit Pistons maçından önce NBA komisyoneri Adam Silver, Meksika Basketbol Ligi ekiplerinden Mexico City Capitanes’in önümüzdeki sezondan itibaren G-League’e dahil edileceğini duyurdu. Ligin, ABD ve Kanada dışından ilk ekibi olacak olan Capitanes; totalde ise G-League’in 29. Takımı oluyor. Silver, yaptığı açıklamada; yapılan hamlenin NBA’in Latin Amerika ve Meksika’daki hayranlarına olan bağlılığını gösterdiğini vurguladı.

CAPİTANES HANGİ NBA TAKIMINA BAĞLI OLACAK?


NBA G-League’de yer alan 28 takımın tamamı NBA takımları ile anlaşmalı olarak yönetiliyor, organizasyonlar NBA’de yeterli süre bulamayan oyuncuları gelişmeleri için hem G-League’de hem de kendi takımlarında oynatabiliyor. Önceki sezonlarda temsilcilerimiz Cedi Osman ve Furkan Korkmaz da Cleveland’a ve Philadelphia’ya bağlı G-League ekiplerinde maçlara çıkmışlardı. Yapılan açıklamaya göre Mexico City Capitanes hiçbir NBA takıma bağlı olmayacak ve kendi bağımsız yönetimi olacak. Silver, Mexico City ekibinin kadrosuna Meksikalı oyunculara da yer vermesini umut ettiklerini belirtti.
Portland ve Denver, bünyesinde G-League ekibi bulundurmayan 2 NBA takımı ayrıca.

NBA İÇİN LİSTEDE OLACAKLAR


Açıklamanın devamında Meksika hamlesinin NBA camiasının uluslararası alanda büyümesi için atılan tarihi bir adım olduğu, NBA için de görüşmeler yapıldığı fakat NBA’in şu anda büyüme politikasında olmaması nedeni ile askıya alındığı belirtildi. Adam Silver “NBA yeni takımlar eklemeyi düşünürse Mexico City liste olacaktır.” dedi.
Mexico City Capitanes ile yapılan anlaşma başlangıç olarak 5 yılı kapsayacak.

Kerem Cem Kızmazcan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz