NBA Basketbol Okulu Türkiye’de!

1489
NBA Basketbol Okulu Türkiye'de!

NBA, Türkiye’de Beyaz Gölge iş birliği ile Avrupa’da ilk kez bir ‘tam zamanlı NBA Basketbol okulu’ açacak. Program 7 Aralık – 15 Haziran tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek.

Türkiye’de önde gelen spor organizasyonu markalarından Beyaz Gölge ile birlikte gerçekleştirilecek NBA Basketbol Okulu’nun 7 Aralık tarihinde faaliyetlerine başladığını duyuruldu. Programa İzmir’deki Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nin spor salonu ev sahipliği yapacak.

Programa 6-16 yaş arasındaki kız ve erkek sporcular katılabilecek. Sporcu adayları toplu ve topsuz antrenmanlar, kondisyon çalışmaları ve mental gelişim gibi çeşitli alanlarda hazırlanacak. Bu programda sporcu adaylarına teknik eğitimin yanında dürüstlük, oyun etiği, takım olgusu, saygı ve kararlılık gibi kişisel gelişim unsurlarının eğitimi de verilecek.

Phil Galvin’in direktörlüğünde gerçekleştirilecek organizasyonun teknik idaresinde ise Burçin Badem yer alıyor.

NBA ve Beyaz Gölge, Türkiye’de daha önce de 2 defa NBA kampı gerçekleştirmişti. Bunlardan ilki 2018’in Nisan ayında Kartepe’de, ikincisi ise 2019’un Kasım ayında İzmir’de gerçekleşti.

Program NBA’in Türkiye’deki teknik faaliyetlerinden sorumlu direktörü Phil Galvin:

 ‘’Türkiye, genç nüfusu ve temel özellikleriyle bu proje için ideal bir zemin niteliği taşıyor. Bu bağlamda NBA Basketball School projesinin hayata geçirildiği tüm ülkeler içerisinde Türkiye’nin kısa zamanda önemli bir seviyeye ulaşacağını tahmin ediyoruz. Büyük ilgi gören kamp organizasyonlarımızın ardından, İzmir gibi bir basketbol şehrinde sezon boyu devam edecek bu proje, eminim kısa, orta ve uzun vadede getireceği olumlu sonuçlar ile burada harika bir basketbol ikliminin oluşmasına öncülük edecek’’

 ‘’NBA seviyesinde mücadele edebilecek, elit sporcular yetiştirmek amacıyla kurulan NBA Basketball School’un müfredatı ve kadrosu büyük bir titizlikle oluşturuldu. Rekabetçi basketbolun zirvesine giden yolun temel basamakları niteliğindeki bu program, parkelerin yıldızı olmayı düşleyen sporcu adayları için büyük bir fırsat.’’

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz