Savunmaların Galibiyet Getireceği Akşam | 14.12.2019

187

Bu akşam 8 tane NBA maçı var. Bu maçlar arasından analizi ve tahmini kolay olduğu düşündüğüm 4 maçı sizlerle paylaştım. İyi şanslar ve iyi seyirler..

Phoenix Suns – San Antonio Spurs

Spurs bu yıl sergilediği performansla bizleri şaşırtıyor. CAVS ile oynadığı maçta savunma yine yoktu. Bugün oynayacakları rakip Suns 115 sayı atıp 114 sayı yiyen bir ortalaması var. Spurs’un ise 115 sayı yeme ortalaması var. İstatistikler bize iki takımın savunma anlayışının olmadığını söylüyor. Trendlerin şaşmayıp maçın üst olmasına bu yüzden sıcak bakıyorum. (226.5 ÜST)

Dallas Mavericks – Miami Heat

Sırf dün maç oynadığı için ve uzun bir yolculuktan gelip bugün maç oynuyacağı için bugün favori Dallas oldu. İki taraf genç ve dinamik bir kadroya sahip. Miami Heat bugün yenilecekse bile bu maçtan kopacağını düşünmüyorum. Yorgun bir Heat deplasman oynuyorsa Alt tercihi bana çok uygun geliyor. Çünkü evinde 115 sayı barajını geçmekte zorlanmayan Dallas’a 111.5 limiti açılmışsa ve bu maçta alt-üst limiti 215.5 yapılmışsa, bu sayılar bana göre maçın savunma ağırlıklı geçeceğini söylüyor. Tercihim bu yüzden alt. (215.5 ALT)

Denver Nuggets – Oklahama City Thunder

Thunder, oyuncuları için medyaya çıkan takas haberi sonrası takım Kings karşısında ilk fireyi verdi. Bugün Nuggets ile oynuyacaklar. Bu maç için belirlenen alt-üst limiti bence çok düşük. Bu yüzden alt-üst tercihine sıcak bakmıyorum. Fakat düşük olmasının nedeni Nuggets’ın evinde sergilediği performans olsa bile Thunder’ın bugün bu performansa savunma ile karşılık vereceğine inanmıyorum. Zaten takas sezonu açılınca takımın ilk beş oyuncusundan üçü yolcu. Durum böyle iken ev sahibine güvenip ms-1 / -4.5h değerlendirmeyi tercih ederim.

Toronto Raptors – Brooklyn Nets

Tertemiz üst kokan bir maç gibi görünse bile şüpheler bırakıyor. Üst olması için beni şüpheye düşüren Raptors’un evinde 105 sayı yiyen bir ortalaması olması. Nets ise 112 atıp 113 yiyor. İstatistikler ortada bir limit diyor ama Raptors’un ev sahipliği yaptığı son 3 maç üst olmuş. Raptors’un şöyle bir özelliği var ve bu özellik beni maça üst demek için bir neden olacak. O neden şu, Raptors sayı istatistikleri nötr olan takımlara sert savunma yapmıyor. Hızlı hucüm yaparak kazanmayı seviyor. Ayrıca evinde oynuyor olması tercihimi üstten yana yapacak ikinci neden.(218.5 ÜST)

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz