NBA’de Yılın En Güzel Zamanı

230
NBA'de Yılın En Güzel Zamanı
NBA'de Yılın En Güzel Zamanı

Bir kaç ay önce Nisan ayının ortalarında yani tam da NBA 2015 Play off’larının başlayacağı sırada yılın en güzel dönemine girdiğimizi söylemiştim. Şu an kendi söylediğim söze ve yazdığım yazıya karşı gelerek yılın en güzel zamanının şu an olduğunu düşünüyorum. Hayır tabi ki beni bu düşünceye iten sadece sınavların bitmesi ve okulların kapanmak üzere olması değil, özellikle NBA’de final dönemine gelmiş olmamız. NBA Playofflarındaki son duruma bakacak olursak; Cleveland Cavaliers Doğu Konferansı finalinde Atlanta Hawks’ı 4-0 gibi bir skorla süpürdü. Bu seri sonucuna üzüldüğümü söyleyebilirim. Yani Lebron haterı değilim ancak Hawks’ın rüya gibi geçen sezonunun doğru dürüst basketbol oynamayan bir takıma heba olmasının burukluğu içerisindeyim. Lebron faktörü kadar Hawks’ın play offlar başından beri normal sezonda oynayamadığı basketbolu belirtmekte de fayda var. Ama az önce de yazdıgım gibi gerçekten Lebron’un performansı çok belirleyici oldu, ki bir önceki maçta 38 sayı 18 ribaund 12 asist civarında bir saçmalık yapmıştı.

Play offların batı yakasına bakacak olursak ”MVP” bu ünvanın hakkını veriyor (bu arada NBA 2K16’da kimin kapak olacağı Curry’nin kapak olmaya uygun olmadığı tartışmaları Türk basketbol gruplarında dönüyor ve bence bunlar tamamen saçmalık Curry elbette kapak olmalı).
Batı final serisinde ben şu an bu yazıyı yazarken Golden State Houston Rockets karşısında 3-1 önde ve çok büyük ihtimalle bu yazı yayınlandığında seriyi Golden State kazanmış olacak. Golden State’de sezon boyu Curry bu kadar öne çıkmamıştı. Play offlar başladıktan sonra gerçekten bir süperstar gibi oynadı ve MVP seviyesinde değil diyerek saçmalamaya devam eden arkadaşlarıda susturdu. Batı’nın Texas eyaletine yani Houston Rockets tarafına baktığımızda Harden’ın çok da iyi oynamadıgını ki zaten bunun sonucunda seride 3-0 geriye düştükleri aşikar. Ardından Harden’da 45 sayı ile oynayınca ve Curry’nin kötü oyunuyla seri 3-1 oldu. Ve şimdi ise “Yılın En Güzel Zamanı”ndayız. NBA finalleri başlamak üzere, bizler okulu kafaca bitirmiş maçlar için sabahlamaya hazırız. Artık tüm dikkatimiz özellikle Lebron ve Curry’de. Golden State’nin şampiyon olacağına artık eminim ancak evine dönen Lebron’un korkutuculuğu büyük bir etken. Bize düşen ise artık erzağımızı hazırlayıp saatlerimizi sabaha karşı bir NBA maçına kurmak.. Not; eşleşme ile ilgili teknik bilgiler haftaya yer alacaktır.

Onur Can Özyurt

Hepimizin merakla beklediği NBA Final Serisi Maç Programını ilgili sayfamızda bulabilirsiniz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here