Büyük Final Şimdi Başlıyor : 2-2

235
Büyük Final Şimdi Başlıyor 2-2
Büyük Final Şimdi Başlıyor 2-2

Büyük final şimdi başlıyor. Bir tarafta tacını arayan Kral, bir tarafta normal sezonun MVP’si Curry. Durum eşitlendi ve LeBron önderliğindeki Cavs rüzgarı arkasına alırken geri dönüş sağlayan Warriors da bize çekişmeli gecelerin geleceğini müjdeledi. Sakatlıkların peşini bırakmadığı Cleveland Cavaliers, LeBron James’in olağanüstü performansıyla bu işin o kadar da kolay olmayacağını gösterdi. Bu onun üstüste 5. NBA finali. Burada olmanın verdiği heyecanı, sorumluluğu büyük bir istikrarla göğüslemiş ve tecrübe etmiştir. Bu onun için sadece yazılması gereken yeni bir senaryo… Ve tabi ki Dellavedova’nın kimilerine göre beklenmeyen çıkışıyla seriye ortak olmuş durumda Cavs cephesi.

Büyük NBA Finali 2015
Büyük NBA Finali 2015

Normal sezonun flaş takımı Golden State Warriors, iş finallere geldiğinde gözümüzdekinden biraz daha farklıydı. Artık sistemini oturtmuş ve her koşula hazırlıklılardı. Fakat buranın artık gelinecek son nokta oluşu, artık geçilen her saniyenin aleyhine olduğu bir durumdu bu. Nitekim uykusundan biraz uyanıp işler daha da kötüye gitmeden seriyi 2-2’ye getirdiler.

Bu seride şu ana kadar LeBron’un her ne kadar patlamalar yaşatan bir performansı olsa da Andre Iguodala’nın onu savunmasına da saygı duymak gerekir. Jimmy Butler’dan sonra gördüğüm en iyi savunmayı izliyorum ama bu sefer takımdaki eksikler nedeniyle LeBron’un bu savunmayı kullanıp arkadaşlarına pozisyon üretmek yerine bu savunmanın üstüne gitmesi gerekiyor. Ve şu ana kadar bunu çok iyi başarmış gözüküyor.

Bu seneki Playoff’lar geçmişe oranla daha az seyir zevki verse de gerek maçların gerekse serilerin bir o kadar çekişmeli geçmesi bizi mutlu ediyor. Final serisi de 2-2 eşitlenerek bu seneki adete uymuş durumda.

5. maç pek çok şeye gebe. Bakalım yeni yükselen yıldızlar mı yoksa Miami ayrılığı ardından çıktığı yolda sonuca ulaşmasına az kalan LeBron mu gülen taraf olacak?

Can Güngör

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here