Lakers, Kobe’nin Vefatını Uçakta Öğrendiğinde Yaşananlar

8207
Lakers, Kobe'nin Vefatını Uçakta Öğrendiğinde Yaşananlar

Lakers, 10 günde 5 deplasman maçı oynadıktan sonra sonunda evine geri dönüyordu. Uçağın arka tarafında yayıncılar ve medya çalışanları, ön tarafında ise koç, takım personeli  ve oyuncular oturuyordu. Pencere tarafında oturan herkes bir an önce gölgelikleri indirip uyumak istiyordu.

Ama herkes uyuyamıyordu…

Lakers koçu, Frank Vogel, önceki gece oynanılan ve kaybettikleri 76ers ile olan maçlarını izlerken; Lakers’ın medya ilişkilerinde çalışan Alison Bogli, ona Kobe’nin vefat ettiği haberi gösterdi.

“Bu delice bir haberdi. Yani bunun gerçek olmasının mümkünatı yoktu. Haberin doğru olmadığını duymayı bekliyordum. Haberin doğru olup olmadığını araştırmaya başladık. Daha sonrasında doğru olduğunu öğrendik.

“Antrenörleri olduğum için içgüdüsel olarak benden duymaları gerektiğini hissettim.” dedi Vogel.

Bir diğer uyuyamayan yolcu ise Anthony Davis idi.

“Uçaklarda asla uyuyamam, hep bir şeyler izlerim.”

“Avengers: Endgame” filmini izlerken birisinin telefonunun ışığının yandığını gördü ama bunu pek de önemsemedi. Daha sonra kafasını ekrandan kaldırdığında Dwight Howard ve Demarcus Cousins’ın ona el salladığını gördü. 

Davis; “Kulaklıklarımı çıkardım ve onlara baktım. Dwight bana, ‘Adamım, Kobe öldü.’ dedi. Ve ben de Kobe Bryant’ın yenilmez olduğunu düşündüğüm için ona, ‘Kobe kim?’ diye sordum. Çünkü bunun Kobe Bryant olamayacağını düşündüm.”

“Ve o da, ‘Kobe’ dedi. Ben de, ‘Tamam. Hangi Kobe? Kimden bahsettiğinden emin değilim.’ dedim ve o da ‘Kobe Bryant’ dedi. Ve o anda LeBron hala uyuyordu. ‘Bekle, ne? Nasıl? Bana detay ver’ dedim. O da ‘helikopter kazası.’ dedi.’’

“Sonrasında Bron’u sarsarak uyandırdım. ‘Uyan! Uyan!’.”

“Uçakta oyuncuların olduğu bölüm birkaç dakika içerisinde hareketlenmeye başladı. Herkes Wi-Fi’a bağlanmaya çalışıyordu.”

“Herkes uyanıp haberin doğru olup olmadığını araştırmaya başladı” dedi Davis.

 Jared Dudley, bu trajedi hakkında tweet atan uçaktaki ilk kişi oldu:

Bu sırada James ve Davis duyduklarını tıpkı Vogel gibi kabullenemiyordu.

Davis, “Bron’un bana söylediği ilk şeyi hatırlıyorum, ‘Adamım, hepiniz oynamayı bırakın, benimle oyun oynamayı bırakın’. O sırada hala internete girmeye çalışıyordum. Dwight, onun ağlamaya başladığını görebiliyordunuz. Dwight, ‘Haber doğru.’ dedi.’’

“Howard için oldukça zordu. Çünkü; Lakers’ta oynamak istemesinin en büyük nedeni Kobe ile olan mükemmel ilişkisiydi.”

“Bir film sahnesi gibiydi. Çok canım yandı” dedi Howard.

Boyu 211 cm ve kilosu 109 olan koca adam Howard, en yakın lavaboya gidip ağladı.

Kaynak: ESPN, Dave McMenamin

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz