Houston Rockets, Yola Şimdilik James Harden ile Devam Dedi

Houston Rockets, Yola Şimdilik James Harden ile Devam Dedi

Takas iddialarında ismi sıkça geçen James Harden önce takımla birlikte antrenmanlara çıkmış, ardından da San Antonio Spurs karşısında forma giymişti. Bütün bunlar, bizlere Houston Rockets’ın en azından bu etapta James Harden ile yoluna devam edeceğini sezdirdi.

Baş antrenör Stephen Silas, James Harden için tekliflerin olduğunu fakat herhangi bir takas için yönetimin masaya oturmadığını belirten açıklamalarda bulunmuştu. NBA basınıysa kendisinin hala Miami Heat veya Philadelphia 76ers’a takas edilebileceğini dile getirmeye devam ediyor. Buradaki çelişkiden de anladığımız kadarıyla Houston Rockets, Harden’ı kaybetmemek için elinden geleni yapıyor. Bu konuda başarılı olsalar dahi bu birlikteliğin fazla sürmemesi muhtemel çünkü Harden bir şampiyonluk yüzüğü istiyor ve Rockets, her sene şampiyonluktan biraz daha uzaklaşıyor.

Houston Rockets 2017-2018 sezonu öncesinde Chris Paul’u takıma katmıştı. Tecrübeli oyun kurucunun takviyesiyle taraftarlarını heyecanlandıran Rockets, gerçekten iyi bir sezon ve play-off geçirdi. Ancak Batı Konferansı Yarı Finallerinin 5. maçında Chris Paul’un talihsiz sakatlığı sebebiyle Golden State Warriors’a karşı 3-2’ye getirdiği seriyi 7. maçta kaybetmişti. 2018-2019 sezonundaysa bench’teki değişiklikler sebebiyle bu kadar rekabetçi olmayan bir Konferans Yarı Finali eşleşmesinde tekrar Warriors’a elendiler. 2019 yazındaysa Chris Paul – Russel Westbrook takasına şahitlik ettik.

Houston Rockets, Yola Şimdilik James Harden ile Devam Dedi

Herkesin umutla baktığı bu ikili, Los Angeles Lakers’a karşı Konferans Yarı Finalinde elendi. Bunun en büyük etkeni belki de Rockets’ın Clint Capela gibi uzun ve atletik bir pivot oyuncusunu pek de görev adamı olmayan bench oyuncuları için elden çıkarması; sonucundaysa play-off boyunca gerçek bir pivottan yoksun oynamasıydı.

Houston Rockets, Yola Şimdilik James Harden ile Devam Dedi

John Wall ve James Harden, Houston Rockets’ı Yukarıya Taşıyabilir mi?

Hedefleri, başarısızlıkları ve yanlış hamleleri konuştuktan sonra James Harden’ın gelecekte takımda kalması için bugüne bakmamız gerekir. Houston Rockets cephesinde Westbrook karşılığında John Wall takıma katıldı. John Wall’ın Rockets’ı ne kadar yukarı taşıyacağıysa soru işareti. John Wall çok iyi bir oyuncu olsa da uzun bir sakatlık dönemini geride bıraktığından dolayı iyimser bakmamak gerek. Sezon öncesi maçlarında pozitif bir görüntü çizse de +70 maçlık normal sezon trafiğinde ne yapacağı şüpheli.

Houston Rockets, Yola Şimdilik James Harden ile Devam Dedi

James Harden’ı Houston Rockets’ta Nasıl bir Gelecek Bekliyor?

James Harden’ın takımda kalması yönünde ikna edildiğinden bahsetmiştik. Houston Rockets, kendisini ikna etmek için Harden’a vaatler vermiş olmalı. İlerleyen günlerde ya da sezon ortasında Rockets’ın muhtemelen zayıf olan uzun rotasyonunu güçlendirmek için hamleler yaptığını göreceğiz. Bahsettiğimiz vaatlerden tahmin edilebilecek olanının bu olduğuna inanıyorum. Rockets için olası senaryolar pek parlak değil. Houston ekibi sürpriz bir şekilde bu sezon NBA Finali oynamadığı takdirde James Harden’ın kesin olarak takımdan ayrılacağını öngörüyorum.

Ahmet Yasin Akyıldız

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz