Furkan Korkmaz Etkilemeye Devam Ediyor

478
Furkan Korkmaz Etkilemeye Devam Ediyor

Philadelphia 76ers’ta Furkan Korkmaz etkisi devam ediyor. Temsilcimiz hazırlık kampı boyunca gösterdiği başarılı performansın üzerine koyarak daha iyiye gidiyor. Takımın tecrübeli oyuncusu J.J. Reddick, geçtiğimiz gün Furkan Korkmaz’ın performansıyla ilgili olarak övgü ile bahsetmişti. Son olarak Koç Brett Brown’da temsilcimiz hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Koç Brett Brown Furkan Korkmaz hakkında verdiği demeçte; “Pas gibisi yok. Pas kraldır. Topun tek bir kişide kaldığı, insanların sürekli top sürdüğü oyun stili bizim stilimiz değil. Bu hücum kültürünü öldürüyor. Pas veren, topu paylaşan, birlikte çalışan ve başkalarını boş kaldıkları zaman bulabilen insanlar beni daha çok ilgilendiriyor. Furkan da beni ilgilendiren bu grubun bir parçası. O pas vermeye istekli, pas verme yeteneğine sahip, dün de gördüğümüz gibi kesinlikle şut atabiliyor. Bence o komple bir oyuncu ve gelişiyor. Biz tüm sezon boyunca vücudu ve savunması için onun üzerinde olacağız ama o tabii ki hücumda kendi işini yapabilir ve pas verebilir.” dedi.

Philadelphia 76ers, ilk hazırlık maçını dün kendi arasında yaptı. İlk maçın yıldızı Furkan Korkmaz oldu ve izleyenleri bir hayli şaşırttı. Furkan Korkmaz’ın yer aldığı Beyaz Takım mücadeleyi 124-122 kazanırken, Furkan Korkmaz 7/8 saha içi isabeti, üç sayı çizgisinin ise 4/5 isabet ile oynadı ve maçı 18 sayı, 8 ribaundla tamamladı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here