Gasol Kardeşlerden Katalonya Referandumu Mesajı

490
Gasol Kardeşlerden Katalonya Referandumu Mesajı

Katalonya’daki referandum sonrası yaşanan olaylar hakkında, NBA’de forma giyen Pau ve Marc Gasol kardeşler tepkilerini sosyal medya aracılığı ile dile getirdi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Katalonya’daki referandumda yaşanan olaylar ve şiddet yanlısı bir çok olayın ardından ülkede adeta kriz çıkmıştı. Bir çok ünlü isim ve futbolcunun da görüşlerini belirttiği referandum için bir mesajda Gasol kardeşlerden geldi.

Pau Gasol kişisel Twitter hesabından; “Bu noktaya mı gelecektik? Şiddet şart mıydı?” şeklinde tweet atarken, kardeşi Marc Gasol’da “Sağduyu ve insanlık her şeyin üzerindedir. Barış gösterilerine şiddetle karşılık verilemez.” diyerek tepkilerini gösterdi.

Gasol kardeşler kariyerlerinin başında Katalan ekibi Barcelona forması giymişlerdi. Pau Gasol, Barcelona’da 3 sene oynadıktan sonra 21 yaşında NBA’e draft olurken kardeşi Marc Gasol’da 2008’e kadar Barcelona forması giymişti. Öte yandan Gasol kardeşler futbolda da Barcelona’yı desteklemekte, fırsat bulduklarında ise maçları canlı olarak seyretmektedirler.

Öte yandan uluslararası alanda İspanya’nın en prestijli ödülü olan ve toplam 8 dalda verilen Asturias Prensesi Ödülü’nü, spor dalında, Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) oynayan Pau ve Marc Gasol kardeşlere iki defa verilmiştir. Pau ve Marc Gasol 2 defa Asturias Prensesi Ödülü alan ilk İspanyol sporculardır.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here