Klay Thompson’dan Büyük Fedakarlık

555
Klay Thompson'dan Büyük Fedakarlık

Golden State Warriors’ın yıldızlarından Klay Thompson, 2019’da şampiyon takımda kalabilmek için maaşında indirime gidebileceğini açıkladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Yıldız şutör, Golden State Warriors’ta kalmak için maksimumdan daha düşük kontrata razı olduğunu söyledi. Kevin Durant kadar 9 milyon dolarlık fedakarlık yapıp yapmayacağı sorusuna ise pozitif bir cevap verdi.

Klay Thompson konu ile ilgili olarak verdiği demeçte; “Muhtemelen yaparım. O kadar fazlası olur mu bilemiyorum. Kevin kadar para kazanmıyorum. Eğer birkaç milyon dolarlık bir fedakarlık olursa olabilir. Kimseyi kaybetmemek adına daha az bir paraya imza atabilirim. Benim için şampiyon takımda yer almak daha önemli.” ifadelerini kullandı.

NBA’in tahminlerine göre takımların maaş bütçesi 2018-19 sezonunda 101, 2019-20 sezonunda ise 108 milyon dolar olacak. Geçtiğimiz sezon 2017-18 sezonunu beklenen maaş bütçesi 108 milyon dolar olarak açıklanmış ancak sezon sonunda resmi maaş bütçesi 99 milyon dolar olarak belirlenmişti. Bu durum bir çok takımın yaz dönemindeki hamlelerinide etkilemiş oldu.

Son şampiyon Golden State Warriors’un geçen sezon ki maaş bütçesi 107 milyon 500 bin dolardı. Ligin ise en çok maaş bütçesini harcayan takımlar listesinde sekizinci sıradaydı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here