Draymond Green Ne Yapmaya Çalışıyor?

337
Draymond Green Ne Yapmaya Çalışıyor?

Draymond Green’in Jordan Poole’a attığı felç edici yumruğu görmüştür! Jordan Poole’u yere seren bu yumruğu atacak kadar Draymond’u kızdıran şey ne ve bunu nasıl yapıyor?

Şimdi konuya en başından başlamak gerekirse daha sezon başlamadan önce yaz aylarının ortasında Draymond Green bir açıklama yaptı ve ‘Maksimum Kontrat’ istediğini belirtti. Bunun için takımdan ayrılabileceğini de belirten Green, kim verirse ona giderim şekilde bir tavır gösterdi. Draymond’un takımda büyük asabi abi rolünü fazla benimsemesi ve herkese o şekilde davranması bir noktada Warriors’un işine yarıyordu fakat o denge, Draymond’un dertleri ve tasaları başlayınca bozulmaya başladı. Draymond Green’in o asabi hali ile herkese istediğini yaptırıyor olması ile gelen bir özgüven de cabası. Bunun dışında Jordan Poole tarafına bakarsak, son zamanlarda hal ve hareketlerinde çok ciddi değişimlerin söz konusu olduğunu ve kendisinin biraz daha ‘artist’ bir şekilde dolaştığını öğrendik hatta buraya Andre Iguodala’dan da destek geldi.

Yapmayacağımız şeylerden bir tanesi de genç kardeşim JP hakkında boktan bir şekilde konuşmak. İyi karakterli bir çocuk… Draymond Green ve bu bir aile içi meselesidir. Direkt kaynaktan haber… (kendisini kast ediyor)

Andre Iguodala

Şimdi Iguodala olayı birazcık yumuşatmaya ve aile içinde çözeceklerini söylemiş olsa da bu olay böyle sonuçlanmayacak. Olay kısmına geri dönersek, izlediğimiz videoda Draymond gidiyor, gidiyor, gidiyor ve kafa kafaya geldiklerinde Poole itince yumruğu vuruyor. Sadece bu videoya bakarak Draymond’u haksız görebiliriz fakat iç tarafında hala detaylar eksik. Draymond’un attığı yumruğun arkasında Warriors ekibinin Jordan Poole’a erkenden kontrat önereceği fakat Draymond’a önermeyeceği sebebinin yattığını söyleyenlerde var fakat benim tahminim Draymond bu kadar da amatörce bir karar vermeyecektir ve vermemiştir. Maksimum kontrat isteyen bir oyuncu, takımın geleceğini emanet edeceği gençlerden birisine böyle bir yumruk atıyorsa ve bu söz konusu kişi Draymond Green ise işler birazcık zor. Draymond’un maksimum kontratı hakkında bir yazı daha yazmıştık ve ona da buraya basarak ulaşabilirsiniz.

Konuya devam edersek, Draymond’un bu yaptığının arkasındaki temel neden bence Jordan Poole’un maksimum kontrat alacağını bilmesi ve kendisine bu yönde güvenmesi sonucunda hem karakterinde hem de oyununda bir takım değişiklilerin gerçekleşmesi muhtemel. Genç bir oyuncu olduğu için, ilk yüklü parasında oyunu biraz daha boşlayabilir veya kendisini evrenin merkezinde görmeye başlamış olabilir. Bunların hepsinin bir tahmin olduğunu ve detayların hala çok eksik olduğunu söylemekte fayda var.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz