Dimitris Itoudis’ten Fenerbahçe Beko İtirafı

1424
Dimitris Itoudis'ten Fenerbahçe Beko İtirafı

Euroleague’de CSKA Moskova ile şampiyonluğa uzanan ve yılın koçu seçilen Dimitris Itoudis, Yunan basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Uzun yıllardır CSKA Moskava’nın koçluğunu yapan deneyimli isim Dimitris Itoudis, Euroleague’de geride kalan sezonu Yunan muhabirler George Economou ve Alexandros Triga’ya değerlendirdi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Açıklamalarına kendisi hakkında değerlendirmelerde bulunarak başlayan Itoudis, ”Koç olarak performansıma baktığımda geçtiğimiz sezonu daha başarılı geçirdiğimi söyleyebilirim ama bu sezon Euroleague’de şampiyonluğa ulaştık. Sırf EuroLeague’i kazandık diye daha iyi bir koç olmadım ya da kaybetmemiz beni daha kötü bir koç yapmazdı. Belgrad’da kötü performans göstermedim ancak başımıza bazı şanssızlıklar geldi bu sene aynı şanssızlıkları Fenerbahçe’de yaşadı” dedi.

Fenerbahçe Beko’nun ciddi sakatlıklar yaşamasaydı turnuvanın favorisi olduğunu belirten deneyimli koç, ”Fenerbahçe bu ligin en iyi hücum eden ve en iyi basketbol oynayan takımı, bu tartışmasız. Eğer talihsiz sakatlıklar yaşamasalardı bu sezon Euroleague’de şampiyon olurlardı” ifadelerini kullandı.

Takımdan ayrılan iki önemli isim Nando De Colo ve Corry Higgins’in evlatları gibi olduğunu söyleyen Itoudis, ”CSKA Moskova’ya geldiklerinde bu iki oyuncu da şampiyonluk yaşamamıştı. Bu takımı birlikte büyüttük ve şampiyon yaptık. Onlarla birlikte şampiyonluk kazandığım için mutluyum, CSKA gibi büyük bir takımda beş sene aralıksız olarak forma giyebilmek çok zor bir durumdur” şeklinde konuştu.

Bu sezon Euroleague’de normal sezonu ikinci sırada bitiren CSKA Moskova, son 8’de Baskonia’yı 3-1 ile geçerek adını Final Four’a yazdırmayı başarmıştı. Final Four’da Real Madrid’i 95-90 mağlup eden CSKA finalde de temsilcimiz Anadolu Efes’i 91-83 mağlup ederek son dört sezonda ikinci şampiyonluğa ulaşmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here