Avrupa Al Horford’unu Kaybetti

1032
Avrupa Al Horford'unu Kaybetti
Avrupa Al Horford'unu Kaybetti

Nicolo Melli, Fenerbahçe’nin Obradovic döneminde Nba’e kanatlandırdığı 7.oyuncu oldu. Keops Piramidi, ‘Dünyanın Yedi Harikası’ arasında varlığını günümüze taşıyan tek yapı. Üst seviye yeteneklerine eklediği egodan arınmış oyun zekasıyla, 2.05’lik forvet de türünün son örneği basketbol harikalarından.

Avrupa’nın Al Horford’u

Avrupa’da oyunu değiştiren faktör Ekpe Udoh’un ayrılmasından sonra eski Euroleague şampiyonunun iskeleti Melli’nin etrafında şekillendi. Nico özellikle yardım savunması ve pozisyon alma becerisiyle günümüz akıllı robotlarıyla rekabet edebilecek tek insanoğlu olabilir. Bryant Dunston’ı iki gün üst üste rüyanızda görmek insomnia başlangıcı sayılabilecekken, o triatlonu andıran sezonunun finalini güçlü pivotla parke üzerinde 13 günde 7 kez buluşarak yaptı. Karabasan gibi çöken sakatlıklar ve Nba’den ithal edilen son iki uzunun beklentilerin uzağında kalmasının etkisiyle omurgaya binen yük, hücumdaki verimliliğine gölge düşürdü. Radarın altında uçtuğu son 2 sezona rağmen Nba’in ilgisi artarak devam etti ve ‘İsviçre Çakısı’ yeni dünya Amerika’nın yolunu tuttu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Avrupa Al Horford’una veda etti. Peki Pelicans İtalyan için sıcak bir yuva olabilir mi? Ben pek emin değilim. Brose ve Fenerbahçe’nin düşük tempoda, paylaşıma dayalı yarı saha basketbolundan Nba’in en çok koşmak isteyen takımına transformasyon ilk soru işaretim. Diğer taraftan, sınıfın Einstein’i olmak her zaman iyi değil. Melli’nin oyun bilgisiyle Pelicans’ın genç nüvesinin oyun hamlığı büyük tezat oluşturuyor. Redick ve Favors o anlamda iyi hamleler olsa da, sahada aynı dili konuşabileceği daha fazla personele ihtiyaç duyacak.

Rüzgar beklediğim gibi eser ve uyum süresi sanılandan uzun sürerse, Türkiye’de bıraktığı izlerin, burada yarım kalan işini tamamlamak üzere, geri dönüş kapısını  sonuna kadar aralayacağına eminim.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here