David Blatt, Olympiakos’ta!

268
Olympiakos
David Blatt, Olympiakos'ta!

Olympiakos Ioannis Sfairopoulos’tan boşalan koçluk görevine, geçtiğimiz sezon Darüşşafaka ile EuroCup şampiyonluğu yaşayan ABD’li David Blatt’i getirdi.

Olympiakos resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre anlaşma 2 yıllık olacak.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Blatt yeni kulübünde yaptığı ilk açıklamada; “Olympiakos ailesinin bir parçası olmaktan çok büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Gördüğüm rekabet ortamı beni ekstra motive edip, bu organizasyonun ruhunu ve kalbini oluşturan özel taraftarıyla elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu takım daha fazla gelişip, büyümek zorunda ve buradaki muhteşem insanlarla birlikte bunu başaracağız. Sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan eski takımı Darüşşafaka’yı unutmayan Blatt; “Darüşşafaka’da bu tarihi başarının bir parçası olmaktan bile daha anlamlı olan şeyler, buradaki arkadaşlıkları geliştirmek ve deneyimleri paylaşmaktı. Bu olağanüstü dönem için Darüşşafaka’ya gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Olympiakos’un 4 yıldır başında olan 51 yaşındaki koç Ioannis Sfairopoulos, takımını 2 kez THY Avrupa Ligi finaline taşırken, 2 defa da Yunanistan Ligi şampiyonluğu yaşadı.

59 yaşındaki Blatt geçen sezon Darüşşafaka’nın başında EuroCup’ta şampiyonluk sevinci yaşarken, Türkiye Basketbol Ligi’ni 6’ıncı sırada tamamlayarak play-off’lara kaldı ve çeyrek finalde Anadolu Efes takımına elenmişti. Tecrübeli koç daha önce NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ı çalıştırmış ve 2015 Batı Konferansı finallerinde şampiyon olmuştu.

Yunan medyasına göre Olympiakos’un yeni koçu David Blatt, transfer için yönetime rapor verdiği yazıldı ve Fenerbahçe Doğuş’tan James Nunnaly’i istediği iddia edildi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here