Datome, Wanamaker Hakkında Konuştu

387
Datome, Wanamaker Hakkında Konuştu
Datome, Wanamaker Hakkında Konuştu

Hatırlayacağınız üzere Brad Wanamaker, Darüşşafaka forması giyerken göstermiş olduğu muazzam performansları sonucu Fenerbahçe Doğuş’a transfer olmuş ve koç Obradovic’in rotasyonda Wanamaker’a süre vermesi sonucu burda da kendini kanıtlamayı başarabilen yıldız oyuncunun sezon bitiminde adı NBA ile anılmaya başlamış ve bunun sonucunda Boston Celtics tarafından takıma alınmayı başarmıştı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Fenerbahçe Doğuş’ta yakından tanıdığımız Luigi Datome ise Amerikan basınına Brad Wanamaker’ın Boston Celtics’e transfer olması hakkında röportaj verdi. İtalyan oyuncu NBA’de 3 farklı takımın formasını terletti. 2014-2015 sezonunda Detroit Pistons forması giyen Datome sezon arasında yapılan takas sonucu Boston Celtics’in yolunu tuttu. Burada kendini takım arkadaşlarına ve seyirciye sevdirmeyi başaran Luigi Datome, Brad Stevens ile birlikte ilk playoff biletini de almıştı.

Amerikan basınından Boston Globe’a konuşan Datome, eski takım arkadaşı Wanamaker hakkında şunları söyledi;

”Onun için Boston Celtics gibi harika bir sisteme sahip olan takımda olmak harika. Çünkü IQ’su yüksek bir oyuncu ve Boston Celtics iyi basketbol oynuyor. Boston’da Brad Stevens ile çalışacak bir kişinin IQ’su yüksek olmak zorunda. Bence bu ona çok yardımcı olacak. Brad süre alacak yeteneklere sahip bir oyuncu. Takıma kesinlikle katkı yapacaktır. Brad’ın çok iyi bir fiziği var. Sırtı dönük oynayabiliyor. Bunu daha çok yapabilirdi ama biz onu o şekilde kullanmamız gerektiği kadar kullanmadık. Çünkü bütün rakip oyun kuruculardan daha iriydi. Aynı zamanda penetre ettiğinde de fiziğinin avantajını çok iyi kullanıyor. Evet belki şut yüzdesi biraz düşük gözükebilir fakat bu onun ilk opsiyonu değil. Ancak kimse onun perdelerine laf edemez. Bu durumda onun şutuna saygı duymak verekir. Orta mesafe şutları verimli. ”

Son olarak Boston Celtics ve Wanamaker ile arasındaki kişisel konular hakkında da konuşan Datome, şunları söyledi;

”Boston Celtics, Avrupayı iyi tanıyan bir organizasyon, burada sistem içerisinde iyi katkı yapacak oyuncular olduğunu biliyorlar. Çok akıllıca hareket edip bu oyuncuları bularak doğru role getirmeyi başarabiliyorlar. İş olsun diye oyuncu seçmiyorlar. Bir oyuncuyu aldıklarında sistemlerine uygun olduğunu ve başarıya katkı yapabileceğini önceden biliyorlar. Brad Wanamaker’a çok saygım var. Çünkü çok uzun zamandır macerasına bu seviyede devam ediyordu. Bu maceraya yıllar önce atıldı ve çok emek sarf etti. Kesinlikle çok zor bir işi başardı. Brad, Fenerbahçe Doğuş’ta oynarken takımımızın lider oyuncusuydu. Belki lider olarak konuşmuyordu ama lider sorumluluğu vardı. Müthiş rekabetçi bir oyuncu ve bizim için çok şeyler yaptı. Onu takımda tutmayı isterdik ama şansını NBA’de denemesini anlayabiliyorum” dedi.

Umarız Brad Wanamaker gösterdiği bu azimden vazgeçmez…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı
Paylaş
Önceki İçerikSezonun Ardından
Sonraki İçerikDavid Blatt, Olympiakos’ta!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here