Cleveland Cavaliers’ın Geleceği

1855
NBA
Cleveland Cavaliers'ın Geleceği

Sezon başına Kyrie Irvıng’in yokluğuyla yeni bir sezona adım atan Cavaliers’ın çalkantılı geçen sezonu işleri tamamen kızıştırmaya yetiyordu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

25 Aralık gecesi Golden State Warriors’dan aldığı mağlubiyet sonrası işlerin daha da karmaşık bir hale geleceği belli olmuştu. Takıma dahil olan Isaiah Thomas’ın 2 Ocak’ta oynanan Portland Trail Blazzers maçında Cavaliers formasıyla; 17 sayı – 3 asist yaptı.

Sezon başında yapılan takasların beklentileri karşılayıp karlışamayacağı tartışılırken takım içinde sürtünmeler başlamıştı fakat bu normal bi’ durumdu. Olmaması gereken ise içeride olan olayları tüm dünya basınına sunulması.

Tartışmalardan özet bir kelime çıkarılacak olursakta; “Kimse suçunu üstlenmiyordu”.

Takımın üstünde dolaşan kara bulutlardan ve negatif enerjiden rahatsız olan LeBron James takımın yönetimiyle arasında bulunan bağları tamamen koparmış gibi gözüküyordu. İlk kıvılcımı Kyrie Irvıng’i göndermekle başlatan yönetim, takımın düzeninin bozulmasının asıl sebebinin LeBron olduğunu üstü kapalı şekilde dile getiriyordu.

Bunlar yaşanırken takas döneminin günü işliyordu, son güne geldiğimizde yani takvimlerimiz 9 Şubat’ı gösterdiğinde Cleveland büyük bir hamle yapıp takımdan 6 oyuncu yollayıp 4 oyuncu gönderdi.

Cleveland Caveliers ve diğer takımların yaptığı takaslar haberimize de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

YENİ TAKASLAR İLE CAVALIERS’IN GELECEĞİ NE OLACAK ?

Giden oyuncuların yaş ortalaması ; 30.7.

Gelen oyuncuların ise sadece 26.5

Giden oyuncular sadece 16 smaç

Gelenler ise 81 smaç yaptı.

Giden oyuncuların üçlük yüzdeleri %30.1 iken, gelenlerin ise %38

Cleveland bu takaslar ile birlikte hem gençleşti, hem daha atletik oldu, hem de daha şutör bir takıma dönüştü. Bunların hepsinide elinde sorun çıkaran veya ismi kalmış ama neredeyse katkı alamadığı oyuncuları vererek başardı

PG pozisyonunda oynayacak olan George Hill takıma adapte olabilecek en iyi seçimlerden biri. Cavaliers’ın en büyük zaafı olan defans konusunda da büyük bir katkı sağlayacağından Koç Tyronn Lue emin.

Los Angeles Lakers’ta ise Larry Nance Jr. ve Jordan Clarkson’ı da takıma dahil eden Cavaliers, diğer takaslarla beraber eksik olan parçaları “şimdilik” tamamladığından emin.

Takım için uyumsuzluk yaşayan oyuncular gönderildi ve yerine daha genç ve daha atletik oyuncular dahil edildi.

Fakat Lakers’ın yaptığı bu hamle sezon sonu LeBron James’i takıma katmak için miydi sorusu şimdiden tüm medyanın dilinde.

Cavaliers takas yapmadan önce 9. sıra’ya düşme korkusu yaşarken şuan tekrardan Doğu konferansının favorisi haline geldiler. Takaslanan oyuncular forma terletmediler fakat takımda bulunan negatif sinerjinin çoktan dağıldığı gözle görüşülür şekilde belli.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here