Cedi Osman’ın Kariyer Gecesi

NBA
Cleveland Cavaliers GM'i Cedi Osman Hakkında Konuştu

NBA’de bu gece oynanan maçta Atlanta Hawks ile Cleveland Cavaliers karşı karşıya geldi. Milli oyuncumuz Cedi Osman, kariyerinde ilk kez NBA maçında ilk 5 başladı ve çok iyi bir oyunla galibiyette önemli bir rol oynadı. Cedi’nin yanı sıra LeBron James, Kyle Korver gibi isimlerin iyi oyunuyla birlikte Cleveland Cavaliers maçı 123-107 kazandı.

Uzun süredir takım içi sorunlar yaşayan Cleveland, takas dönemiyle birlikte çok radikal kararlar alıp ciddi takaslar yapmıştı. Koç Tyronn Lue, önceki gece açıkladığı gibi Cedi’yi ilk beşte başlattı. Cedi Osman’da bu fırsatı çok iyi değerlendirerek kendisi adına müthiş bir gece geçirdi. 39 dakika sahada kalan Cedi, bu sürede 6/9 saha içi isabeti ile 16 sayı 6 ribaund 5 asist ve 3 top çalma ile oynadı. Fakat Cedi’nin Cleveland’a katkısı istatistiklerden de öteydi. Özellikle sosyal medyada ve Amerikan basınında eleştirilen Cleveland savunması ve takım enerjisi yetersizliği konusunda da Cedi bir cevap niteliğindeydi. Her fırsatta Cedi’nin takıma çok büyük bir enerji kattığını söyleyen Lue ve LeBron, alınan galibiyet sonunda verdikleri röportaj da Cedi’nin performansını es geçmediler.

Cleveland Cavaliers koçu Tyronn Lue: ‘’ Cedi serbest atışlarını bir kenara koyduğumuzda bugün harikaydı. Enerjisiyle oyunu tekrar canlandırıyor. Üç top çaldı, sayılar buldu ve çizgiye geldi. Onun enerjisi tüm takıma yayıldı ve cidden çok iyi oynadı’’.

LeBron James ise gazetecilerin ‘’Cedi bu gece sana ne gösterdi?’’ sorusu üzerine: ‘’Hiçbir şey. Ondan beklemediğim ve bilmediğim bir şey göstermedi bana. Müthiş bir yeteneği var. Uzun zamandır üst seviyede basketbol oynuyor. Öyle ki, ondan daha önce görmediğim bir şeyi göstermedi bana’’ diyerek milli oyuncumuza duyduğu güveni bir kez daha gösterdi.

Cedi ise ilk kez ilk 5 başlamasının ardından maç ve kendisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. ‘’Dürüst olmak gerekirse çok heyecanlıydım. İlk 5 oyuncusu olarak çıktığım ilk maçtı. Sadece benchten gelip ne yapıyorsam bugün de aynısını yapmaya çalıştım. Bugün hızlı bir oyun oynadık ve kazandık. Öncesine göre daha iyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Yeni gelen genç oyuncularla beraber enerjisi daha yüksek ve dinamik bir takım olacağımızı düşünüyorum’’

Cedi Osman, Cleveland adına sahanın en iyilerinden biri olan ve 7 üçlük isabeti ile toplamda 30 sayıyla oynayan Korver hakkında ise : ‘’ Korver antrenmanlarda benim bire bir partnerim. O bugün resmen yanıyordu. Antrenmanlarda bire bir yaparken resmen deliye dönüyorum. Attığı şutların çoğunda isabet buluyor. Ne kadar savunsam da bir şekilde üstümden atmayı başarıyor. Çok iyi bir şutör. Benim takım arkadaşım olmasından çok memnunum. Ondan öğrendiğim çok fazla bilgi var’’.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz