Carmelo Anthony Yeni Arayışlar İçinde

634

NBA’de 18. sezonuna giren 10 kez All-star olmuş Carmelo Anthony, sene başından beri Houston’da yaşadıklarıyla gündemin zirvesine oturdu. Amerikalı Forvet, geçtiğimiz sezonu Oklahoma City Thunder’da bitirdikten sonra serbest kalmış ve Houston Rockets ile anlaşma sağlamıştı. Son sezonda NBA finalinin kapısından dönen Houston’ın benchten kayda değer bir katkı vermesi için anlaştığı Carmelo Anthony yedekliği kabul edememişe benziyor.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Bu sezon oynadığı 12 maçta sadece 5 galibiyet alabilen ve hücumda bir türlü istediği performansı yakalayamayan Houston Rockets’ta iddialara göre Carmelo çıkmazı oluştu. 12 maçın 10 tanesinde forma giyen Melo, 13.4 sayı 5.4 ribaunt ortalamarıyla oynasa da kariyerinin en formsuz dönemini yaşıyor. Bununla birlikte Carmelo Anthony aldığı süre boyunca pozitif verimliliğe bir türlü çıkamadı. Bununla birlikte Amerikalı oyuncunun takımın yönetimiyle aldığı rol ve dakikalar üzerine de tartıştığına dair birçok yabancı kaynaklı haber konuşuluyor. Hatta Houston’ın son iki maçında Carmelo’nun ‘’hasta olduğunu’’ söylemesi ve sahada yer almamak istemesi de onun Houston ile bağlarının tamamen koptuğu şeklinde yorumlandı.

Bir başka iddia ise takımın koçu  Mike D’Antoni’nin planlarından Carmelo’yu çoktan çıkarttığı ve Melo’nun aldığı dakikaları çaylaklara dağıtmayı düşündüğü söyleniyor.

Carmelo’nun Houston’dan ayrılması konuşulmaya başlandığı itibaren yeni takımının ne olacağı senaryoları da ortaya çıktı. Emekli olmasına pek de imkan verilmeyen Carmelo’nun, geçtiğimiz günlerde Butler’ı kadrosuna katan Philadelphia’nın radarında olduğu iddia edildi. Saric ve Covington’ı takas eden 76ers’ın uzun rotasyonu için Carmelo ve Houston ile görüşmesi bekleniyor. Carmelo ile adı geçen bir başka takım ise New Orleans Pelicans. Fakat New Orleans’ın Melo için kimi elden çıkaracağı ise merak konusu.

Öte yandan Doğu’nun şampiyonluk adaylarından Boston Celtics’in yıldızı Kyrie Irving’in de ‘’Takıma 15 yıllık bir veteran lazım.’’ sözleri kafaları iyice karıştırdı. Eğer Houston Rockets Carmelo için uygun takas bulamaz ve fesih yoluna giderse 2.4 milyon dolar ödemek zorunda kalacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here