Brad Wanamaker Daçka’ya Dönüyor

323
Brad Wanamaker Daçka'ya Dönüyor
Brad Wanamaker Daçka'ya Dönüyor

Yeni sezonda Doğuş’un Fenerbahçe’ye sponsor olmasıyla bütçe küçülten Darüşşafaka’da, Bradley Wanamaker’ın ayrılacağı kesinleşmişti. Ancak, NBA’de istediği kontratı bulamayan ve Fenerbahçe’nin gündeminde olan Brad Wanamaker (1.93-1989), 1 yıl için 1.5 milyon dolarlık kontratla Darüşşafaka’ya sürpriz bir şekilde geri döndü.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Daçka, maddi manevi planlarını Wanamaker gidecek gibi yapmış ve guard pozisyonu için Wilbekin, Cummings, Kartal takviyelerini yapmıştı. Brad Wanamaker ile beraber David Blatt yönetimindeki Darüşşafaka’nın 8 yabancısı olmuş oldu. Hem Eurocup hem de BSL için çok daha iddialı bir takım oldular artık.

Brose Bamberg’deki iki sezonunun ardından Darüşşafaka Doğuş’a geçen Wanamaker, İstanbul’daki ilk sezonunda takımını EuroLeague Play-off’a taşıdı. 27 yaşındaki Bradley Wanamaker geçtiğimiz sezon oynadığı 66 maçta 31.4 dakika, 15.9 sayı, 2.6 ribaund, 4.6 asist, 1.2 top çalma ortalamalarına ulaştı.

Öte yandan 21 Ağustos Pazartesi günü sezonu açacak olan Daçka’ya yakın kaynaklar Wanamaker’ın henüz kendilerine döneceği yolunda bir kararın olmadığını bildirdi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here