Minnesota Yeni Sezonda İddalı

303
Minnesota Yeni Sezonda İddalı
Minnesota Yeni Sezonda İddalı

Geçen sezon genç yıldızlarıyla beraber heyecan veren ekiplerden biri olan Minnesota Timberwolves takımı sezonu 31 galibiyetle Batı Konferansı’nda sondan 3. olarak tamamlayarak beklentilerin çok altında kalıp hayal kırıklığı yaratmışlardı. Bu sezon ise beklenti çok daha büyük. Neredeyse yapabilecekleri en iyi takası gerçekleştirip Jimmy Butler gibi oyunu iki yönlü olarak en iyi oynayan oyunculardan birini, daha da önemlisi takıma liderlik edebilecek, hırsıyla takımı sürükleyebilecek bir süperstarı kadrolarına kattılar.

Guard problemlerini Jeff Teague gibi önemli bir ismi alarak çözdüler. Takımın geleceği olarak görülen Karl-Anthony Towns ve Andrew Wiggins ikilisi de bir sene daha tecrübelenmiş oldu. 6. adam olarak Jamal Crawford takıma katıldı ki yaşı ilerlemiş olmasına rağmen 6. adam olarak daha iyisi olamazdı. Takım sıkıştığı an skor yükünü çekebilecek bir oyuncu. 4 numara olarak da takıma Taj Gibson gibi savunma sertliği olan bir oyuncu katıldı ve o problem de ortadan kalkmış oldu.

Kısacası Minnesota Timberwolves için sezon arası dönemi en iyi geçiren, en iyi hamleleri yapan takım diyebiliriz . Önümüzdeki sezon merakla beklediğim takımlardan biri oldular şüphesiz. Bu arada Towns’a ayrı bir parantez açarsak, NBA’de yeni jenerasyonun en önemli 2-3 uzunundan biri olduğunu unutmayalım. Takımın yeni halinden sonra o da bu sezon en az NBA All-Star seviyesinde bir oyun sergileyecektir. Bu takım bu sezon olmasa bile 3-4 sene içerisinde Batı Konferansı Finali görmesi çok olası. Şu an için tek dezavantajları onlarla beraber iddialı takımlar kuran Houston Rockets ve Oklahoma City Thunder gibi Batı Konferansı takımlarının da güçlenmesi ve konferanslarında Golden State Warriors ve San Antonio Spurs gibi şampiyonluğun kuvvetli adaylarının olması. Sezon tahmini yapacak olursam da; 50-51 galibiyetle batıyı 5. sırada tamamlarlar diye düşünüyorum.

Ragıphan Özturan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here