Giannis Antetokounmpo Sakat Değil mi?

788
Giannis Antetokounmpo Sakat Değil mi?
Giannis Antetokounmpo Sakat Değil mi?

Yunanistan milli takımının yıldız forveti Giannis Antetokounmpo, dizindeki sakatlık nedeniyle EuroBasket 2017’de yer alamayacağını açıkladı.

Milwaukee Bucks’ın yıldız ismi Giannis Antetokounmpo dizinde yaşadığı sakatlık sonrası yaptığı açıklamada; “ Herkesin Eurobasket’te milli takım forması giyemeyeceğimi bilmesini istiyorum. Antramanlar için kendimi çok zorladım. Acıyı hissetmemeye çalıştım. Resmi maçlara yetişmeyi umuyordum . Fakat geçridiğim testker sonrası mantığımı kullanmanın zamanının geldiğini anladım.Sonuçlar kötü geldi. Gerçeği olgunlukla karşıladım. Dizimin durumunu düzeltmek için çok çalışmalıyım.  Geçtiğimiz yaz sözleşmemdeki uzatma seçeneğini dondurabilirdim fakat bu yaz hiçbir seçeneğim yok. Sakatım, ağrılarım var ve iyileşmek zorundayım. Kariyerimdeki en büyük hayal kırıklığı oldu. Kalbimin derinlerinden takım arkadaşlarıma ve koçlarıma başarılar diliyorum. Milli takımı tutuyorum ve gelecekte takım arkadaşlarımla birlikte Yunanları mutlu edeceğim. Bununla birlikte, şimdilik önemli olan bugün. Taraftarlarımızdan benim yokluğuma büyük anlamlar yüklememelerini istiyorum. Uzun yıllardır gelmeyen başarı için EuroBasket’te savaşacak olan oyunculara odaklanmalarını istiyorum. Tarih, var olanlarla yazılıyor ve ben de büyük bir üzüntüyle şampiyonada yer alamayacağımı kabullenmek ve açıklamak isterim” ifadelerini kullandı.

Sakatlığının ardından oyuncunun durumunu inceleyen Yunanistan Milli Takım Koçu ve sağlık ekibinin durumun çok ciddi olmadığı ve 4 gün içinde Giannis’in takıma katılabileceğini belirtmesi yeni bir tartışmayı alevlendirdi. Yunanistan Basketbol Federasyonu Giannis’in sakatlığı ile ilgili olarak yaptığı resmi açıklamada; “ Bu tamamen Milwaukee Bucks tarafından düzenlenmiş planlı bir oyun.Oyuncumuz milli takımda oynamamaya zorlandı.” denildi.

Öte yandan Giannis Antetokounmpo, Nike ile ayakkabı sponsorluğu için yıllık 7 -10 milyon dolar bedelle 5 yıllık anlaştığı ve bunun için reklam videoları çekmek üzere sakatlığını bahane edip ABD’ye döndüğü de gelen bilgiler arasında.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here