Anadolu Efes Euroleague Top 16 Grubundan Nasıl Çıkar

247
Anadolu Efes Euroleague Top 16 Grubundan Nasıl Çıkar
Anadolu Efes Euroleague Top 16 Grubundan Nasıl Çıkar

Şu an F Grubu’nda 4. sırada yer alan Anadolu Efes gruptan nasıl çıkar, bir başka deyişle Anadolu Efes Euroleague playoff’lara nasıl kalır, şimdi detaylı olarak inceleyeceğiz. Önceli ikili averaj bakımından sonra da üçlü averaj bakımından rakipleriyle ne durumda olduğuna bakıp Euroleague Top 16 grubundan çıkması için neler gerekir inceleyeceğiz.  Anadolu Efes, 5 galibiyet ve 6 mağlubiyet ile Laboral Kutxa ile aynı puanda olmasına rağmen, rakibine ikili averajda üstünlük sağladığı için üst sırada yer alıyor ve belki de bu ikili averaj sayesinde gruptan çıkacak.

Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes Euroleague Puan Durumu
Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes Euroleague Puan Durumu

Anadolu Efes Gruptan Nasıl Çıkar

Son üç hafta kala puan durumuna baktığımızda Anadolu Efes, 4. sırada bulunuyor ve Laboral Kutxa ile aynı puanda, dolayısıyla gruptan çıkmak için rakibiyle en az aynı galibiyet derecesine sahip olmalı. Bu 2 takımı takip eden Nizhny Novgorod ve Emproio Armani ise 2 galibiyet gerideler ama hala 3 maç ve her şey mümkün.

Bu hafta Laboral Kutxa’nın Olympiacos’u yenmesi Anadolu Efes için hiç iyi olmadı. Aslında 8. hafta Anadolu Efes, İstanbul’da Laboral Kutxa’yı yenmiş olsaydı bu hesapları hiç yapmayacaktık bile.

Kalan Maçlar ve İhtimaller

Kalan maçlara baktığımızda gerçekten de her şey mümkün görünüyor. Anadolu Efes’in kalan maçları hiç de kolay değil.

Anadolu Efes'in Kalan Maçları
Anadolu Efes’in Kalan Maçları

Olympiacos deplasmanında gidecek temsilcimiz, evinde Armani Milano ile oynadıktan sonra son hafta Fenerbahçe Ülker deplasmanında gidecek. Grupta liderlik hesabı yapan Fenerbahçe Ülker eğer son haftaya 1 galibiyet üstün girmezse bu maçı kazanmayı daha çok isteyecektir. Fenerbahçe Ülker’in Anadolu Efes için 1 çok önemli maçı daha var o da Laboral Kutxa deplasmanı. Fenerbahçe Ülker bu maçı kazanırsa hem grup liderliğini devam ettirecek hem de Anadolu Efes’in 4.’lük için çekiştiği rakibine büyük darbe vuracak; yani bu deplasman galibiyeti Anadolu Efes’in gruptan çıkmasını sağlayabilir.

Armani Milano, iddiasını sürdürmek için önümüzdeki hafta Laboral Kutxa’yı yenerse Anadolu Efes, bir sonraki hafta evinde Armani Milano’yu yenip gruptan çıkabilir, tabi Fenerbahçe Ülker de deplasmanda Laboral Kutxa’yı yenerse.

Nizhny Novgorod’ın kalan 3 maçını kazanması ise zor görünüyor.

Anadolu Efes gruptan 4. olarak çıkarsa Euroleague Playoff eşleşmesinde diğer grubun 1. ise karşılaşacak; o da muhtemelen Real Madrid olacak. Diğer Euroleague playoff eşleşmeşleri için ilgili konuyu okuyabilirsiniz.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here