Amerikan Futbolu Temalı En İyi 5 Dizi

4706
Amerikan Futbolu Temalı En İyi 5 Dizi

Yaz aylarının gelmesi ve okulların kapanması sonrasında boş vakitlerinizi değerlendirmek  ve sizleri gerek konusu gerek oyunculukları ile ekran başına kitleyecek Amerikan Futbolu temalı dizileri sizler için derledik.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

1-) FRIDAY NIGHT LIGHTS

Listeye benim de favori dizim olan Friday Night Lights ile başlamak istiyorum. Dizinin ana konusu Dillon Lisesi futbol takımı olan Dillon Panthers oyuncuları ve kasaba sakinlerinin hayatı. Kasabanın en büyük gurur kaynağı olan futbol takımıdır ve kasaba halkı takımın hep başarıdan başarıya koşmasını istemektedir. Dizi yeni sezon öncesinde takımın başına getirilen yeni koç ile birlikte başlıyor ve özellikle koç ve takımdaki belli başlı oyuncuların hikayesiyle devam ediyor. Kasabanın futbola olan tutkusu ve oyuncuların bireysel yaşamlarındaki sıkıntıları oyuncular üzerinde büyük baskı yaratmaktadır. Kasabaya yeni gelen koç  Eric Taylor ise birleştirici gücü ile takım içerisindeki sorunları çözmeye ve bir kardeşlik ortamı yaratmaya çalışmaktadır.

2-) BLUE MOUNTAIN STATE

Odağında futbol olan ama aslında kolejdeki futbolcuların hayatına odaklanan dizi ülkenin en iyi takımı olan Blue Mountain State Üniversitesindeki oyuncuların parti , eğlence ve aksiyon dolu yaşamını ele almakta. Takıma yeni katılan Alex Moran ve en yakın arkadaşı Sammy’nin çömezlikten üniversitenin en popüler isimleri olma yolundaki maceralarını komedi tarzında bizlere sunan dizi bol bol kahkaha atmanıza sebep olacaktır.

3-) LAST CHANCE U

Netflix yapımı olan ve  belgesel tarzı bir dizi olan Last Chance U’nun ilk 2 sezonunda bireysel hayatlarında sorunlar yaşayan ve sıkıntılı bir geçmişe sahip bir çok oyuncudan oluşan East Mississippi Community College futbol takımına ev sahibi oluyoruz. Hayatlarını değiştirmek ve hayallerine kavuşmak isteyen bu gençler Amerikan Futbolunu artık son bir şans olarak görmektedir.

4-) BALLERS

Ünlü oyuncu Dwayne Johnson’ın başrolde olduğu Ballers’da eski Miami Dolphins oyuncusu olan Spencer Strasmore’un finansal yöneticilik yaptığı kariyerine odaklanıyoruz. Kariyeri boyunca kurduğu dostluk ilişkilerini kullanarak eski futbolcu arkdaşları ve yeni yıldız adaylarından oluşan bir portföyü yönetmektedir. Fakat zamanla sadece portföyü yönetmekle kalmaz yeni yıldız adaylarını da NFL’in tuzaklarından ve cazip hayatından korumaya çalışır ve bu dışarıdan göründüğü kadar da kolay olmayacaktır.

5-) ALL AMERICAN

Kariyeri boyunca New York Giants, Miami Dolphins ve Carolina Panthers formalarını giyen Spencer Paysinger’in hayatından ilham alınan dizide oldukça yetenekli bir sporcu ve başarılı bir öğrenci olan Spencer James’in Crenshaw High’dan Beverly Hills High’a transfer olması sonrasında bir dizi olay ve

duyguyla nasıl başa çıkmaya çalıştığını anlatıyor. Artık bir yandan eski mahallesindeki ailesi ve arkadaşlarıyla ilişkilerini sürdürürken diğer yandan ise Beverly Hills’in ortamına ayak uydurmak zorundadır.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here