Mustafa Cengiz’den Fenerbahçe’ye bütçe göndermesi

2040
Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye bütçe göndermesi
Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye bütçe göndermesi

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, basketbol şubesinin Doğa Sigorta ile yapılan sponsorluk anlaşması lansmanında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz, basketbol salonu, THY EuroLeague gelirleri ve bütçe konusunda merak edilenleri yanıtladı.

KOÇ VE TAKIMA ÖZEL TEŞEKKÜR

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Antrenörümüz Erdoğan Bey’e çok teşekkür ederim. Kendisini 20 kat bütçeli rakibimizi yenerken de kutlamıştık. Basketçilerimiz bazen ödemelerini çok geç alsa da özellikle kaptan olmak üzere hepsi ölümüne mücadele etti. Bizi hiç yalnız bırakmayan oyuncularımıza çok teşekkür ederim.

EUROLEAGUE’in ÖDÜLLERİ YÜKSELTMESİ GEREKİYOR

“Bizim yaptığımız araştırmalarda EuroLeague’i kazanan veya ilk 4’e kalan tüm takımların ekonomik ekside olduğunu gördük. Tabii bunu karşılayan sponsorlar da olsa bu eksiği göze alıyorlar. Biz Galatasaray olarak bunu göze alamayız. EuroLeague’i kazanmanın karşılığı 1 milyon dolar. EuroLeague’in başarı teşviğini arttırması gerekiyor. Bildiğiniz gibi EuroLeague bir şirket. Oraya katılan takımlara daha çok maddi destek sağlanması gerekiyor. Grup aşamasında galibiyet sistemine prim verilmesi gerekiyor tıpkı futbolda olduğu gibi.”

KAPALI SPOR SALONUNU YAPACAĞIZ

“Kapalı salon, ilk geldiğimizden beri uğraştığımız bir konu. Hem inşaat hem de sponsorlarımız var. Ama kapalı salonu yapmak için ciddi sponsor arayışımız var. Avrupa’dan Türkiye’ye sponsorluk akışında ciddi sıkıntılar var. Türkiye, daha çok Orta Doğu ve Asya’dan sponsor desteği bulması gerekiyor. Çok önemli üniversitelerimizden birisiyle imza aşamasına geldik. Sponsor bulamazsak salonun maliyetini hesaplayacağız. En kötü durumda Tekno Kent üzerinden kendi salonumuzu yaratmaya çalışacağız. Şu an kullandığımız salonlar iyi ama hem ulaşım hem konfor olarak bizim istediğimiz gibi değil. Bu yıl olmazsa önümüzdeki yıl oranın biteceğine emin olabilirsiniz. Size bunun sözünü verebilirim.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç ProgramıNBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here