Ergin Ataman Şampiyonluk Sonrası İlk Kez Konuştu

2665
''Kazandıktan Sonra Herkesin Alışkın Olduğu Yumruklarımı Kaldırmadım Çünkü...''

Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman, şampiyonluk sonrası merak edilenler hakkında ilk kez konuştu. İşte gündem yaratacak açıklamalar…

“Fenerbahçe ile yaşadığımız gerginlikten basın beslendi. Sporu yönetenler saklandı. Kulüp yöneticileri de bu topa girmedi. ‘Ergin Ataman kendi başına ne yaparsa yapsın’ dediler. Sonunda gelinen nokta bu oldu. Büyüklerimiz bizi bir araya getirseydi, el sıkışarak kalkardık.”

Yalnız Bırakıldım

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Son bir ayda yalnız bırakıldım. Türkiye’de bu kadar büyük başarılar kazanmış bir spor adamı olarak son bir ayda bana karşı yürütülen inanılmaz karalama kampanyasında tamamen yalnız kaldığımı hissettim Türk sporunu kirleten kişi olarak lanse edildiM. Ve hiç kimse buna bir tepki göstermedi. Kulüp yöneticileri topa girmedi”

Galatasaray’a Başkan Olacağım

“Bana ‘Sen Efes’in antrenörüsün, neden Galatasaray ile ilgili konuşuyorsun’ diyorlar. Ben sonuçta bir Galatasaraylıyım. Ben Galatasaray Genel Kurul üyesiyim.  Ve biliyorsunuz bir hedefim var. Sürem dolduğu zaman Galatasaray Başkanlığı’na adayım.”

Fenerbahçeliler Kendi Kahramanlarını Yaratsın!

“Fenerbahçeliler bana ve Fatih Terim’e sürekli öfkeli. İnşallah onlar da bir gün kendi Türk kahramanlarını yaratır. O zaman bizimle uğraşmayı bırakırlar”

Ayağa Kalksaydım Atılırdım

“Fenerbahçe’nin cezasının ertelenmesi nedeniyle çok sinirliydim. Bu, aslında birçok yere mesajdı. Ben herkesin kendine düşen manada mesajı algıladığını düşünüyorum. Aslında ben bütün maç ayağa kalkmamayı planlamamıştım. Ama çok gergin ve sinirliydim.

6 maç üst üste ceza veriyorsun, 7’nci maçta seyircisiz cezası geldiğinde maçtan 2 saat önce erteleme kararı veriliyor. Ben o sinir ve stresle maçı her zaman olduğu gibi yönetirsem atılırım dedim! Zaten ayağa kalkmama gerek kalmadı…”

Pişman Değilim

“Fenerbahçe’yi çok takdir ettiğimi hep söylüyorum. Ama EuroLeague finalinde sahaya çıktığım andan itibaren bana çok ağır küfür eden 100-200 kişilik bir grup vardı. Ve bunların derdi F.Bahçe falan değil. Benim tepkim onlara idi. Bu tepkiden pişman mıyım? evet, böyle algılanmasından pişmanım. Ama yıllardır bana küfür eden kişilere tepki verdiğim için ise pişman değilim.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here