Zion Williamson’un Dönüş Tarihi Belli Oldu!

989
Zion Williamson'un Dönüş Tarihi Belli Oldu!

Zion Williamson’un NBA’de ilk maçına ne zaman çıkacağı nihayet belli oldu. New Orleans Pelicans Basketbol Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı David Griffin gazetecilere Williamson’ın NBA’deki ilk maçını 22 Ocak’ı 23 Ocak’a bağlayan gece San Antonio Spurs karşısında çıkacağını açıkladı.

Williamson, 7 Ocak’ta takımla birlikte beşe beş çalışmaya geri dönmüş, ancak antrenör Alvin Gentry ve organizasyon, Williamson’ın resmi bir maçta arkadaşlarına ne zaman katılacağı konusunda kesin olmayan bir tavır almıştı.

Gentry, Williamson geri döndüğünde bir dakika kısıtlaması olacağını da ekledi Ancak Griffin Çarşamba günü gazetecilere, Williamson’ın geri döndüğünde bir dakika kısıtlaması olmayacağını söylemişti.

Williamson, New Orleans’ın San Antonio’daki 123-114 galibiyetinden sonra sağ dizinde ağrı hissetmeye başladığını söylemişti. Daha sonra yapılan MR muayenesinde Williamson’un sağ dizindeki menisküsün hasar gördüğü anlaşıldı ve çaylak, ekibin Toronto Raptors’a karşı sezon açılış maçından bir gün önce 21 Ekim’de ameliyat edildi.

Takım başlangıçta Williamson’un iyileşmesi için altı ila sekiz haftalık bir zaman dilimini işaret etti. Ancak aynı zamanda Zion’un sağlığının önemini göz önünde bulundurarak nihayetinde daha yavaş bir hızda getirmeye karar verdiler. Çaylak oyuncunun rehabilitasyon süreci için uzun vadeli bir plan yaptılar ve merakla beklenen oyuncu nihayet sahaya çıkacak.

Zion Williamson, NBA Preseason’da 4 maça çıkmış ve 23.3 sayı (%71.4), 6.5 ribaund, 2.3 asist ve 1.5 top çalma ortalamalarıyla oynamıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz