Trae Young, Luka Doncic’le Arasındaki Farkı Açıkladı

2168
Trae Young, Luka Doncic'le Arasındaki Farkı Açıkladı

Atlanta Hawks forması giyen 21 yaşındaki Trae Young, Dallas Mavericks’in bu sene büyük çıkış yakalayan yıldızı Luka Doncic ile aralarındaki farkı açıkladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

“Doncic’in olduğu takım daha fazla veterana sahip ve ‘şimdi kazanmaya’ odaklanan bir takım. Biz de şimdi kazanmak isteyen bir takımız ama daha çok gelişmeye odaklanıyoruz ve ligdeki en genç takımlardan biriyiz. Bu tamamen iki farklı durum, bu yüzden şu anda takası kimin kazandığını veya kaybettiğini söylemek gerçekten zor. Buna çok fazla dikkat etmiyorum. Sadece ekibime ve onlara nasıl yardımcı olabileceğime odaklanıyorum. Belki kariyerlerimizin sonuna doğru bu bir tartışma konusu olabilir, ama şu anda buna çok fazla dikkat etmiyorum.”

Trae bir bakıma haklı. Hawks daha genç bir ekip ve başrolde Trae olmak üzere birlikte bir yapı inşa ediyorlar. John Collins , Cam Reddish , De’Andre Hunter , Kevin Huerter ve geri kalan genç bir çekirdek. Dallas şu anda kazanmak için daha iyi konumlandırılmış bir kadro.

Bununla birlikte, Doncic daha komple oyuncuya benziyordu ve bir takımı sürükleyebilecek bir adama. NBA’deki ikinci sezonunda inanılmaz işler yapıyor. Doncic de harika bir savunmacı değil ama Atlanta’daki savunma sorununun bir parçası olan Young’dan daha iyi.

Atlanta’nın 2018 takasında bir hata yaptığını söylemek için henüz çok erken ancak Doncic’in tavanını yanlış değerlendiren takımlar arasında görünüyorlar. Bunun için önümüzdeki on yılda pişman olabilirler.

İki oyuncu 2018’de draft edildikleri gece takaslanmıştı ve o günden itibaren sürekli bu tarz kıyaslamalara maruz kalıyorlar.

Bu sezon All-Star seçilmelerine kesin gözüyle bakılan genç yıldızların 2019-2020 istatistikleri şu şekilde:

Trae Young / 29.1 sayı, 4.5 ribaund, 8.5 asist

Luka Doncic / 28.8 sayı, 9.8 ribaund, 9.0 asist

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here